Developres Rzeszów bez wygranej w turnieju Amica Cup

Developres Rzeszów uległ rywalkom w turnieju w Szamotułach.
Developres Rzeszów uległ rywalkom w turnieju w Szamotułach. Magda Prętka/nmszamotuly
Trzy porażki odniosły siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów w mocno obsadzonym turnieju Amica Cup w Szamotułach. Lepsze od „Rysic” okazały się zespoły Chemika Police, Dresdner SC i SC Potsdam.

Developres pojechał do Szamotuł tylko bez Gabrieli Polańskiej. Środkowa boryka się z urazem mięśnia i musi jeszcze trochę odpocząć od gry. Oprócz tego w zespole zadebiutowały Katarzyna Wenerska i Kara Bajema, które trenowały z drużyną od poniedziałku.

Najciekawiej było już pierwszego dnia. Developres zmierzył się z Chemikiem Police i choć to tylko towarzyski turniej, to nie było odpuszczania. Kibicom mogła się podobać walka o każdą piłkę, widać było, że oba zespoły mają między sobą na pieńku i czy to sparing, czy mecz ligowy, to nie ma odpuszczania. Ekipa z Polic wciąż oficjalnie nie ma trenera, drużynę poprowadził Marek Mierzwiński, ale nieoficjalnie mówi się, że pierwszym będzie Jacek Nawrocki.

Policzanki wygrały po tie-breaku, choć w ich składzie zabrakło Bojany Milenković i Martyny Czyrniańskiej, a Jovana Brakocević dopingowała koleżanki jedynie z kwadratu dla rezerwowych.

W dwóch kolejnych meczach Developres uległ zespołom z Niemiec po 1:3 w każdym. Z Dredner „Rysice” w statystykach prezentowały się lepiej, ale obraz zacierał nieco drugi set, wysoko wygrany przez rzeszowianki.

Po pierwszym secie niedzielnego meczu z Potsdam wydawało się, że jednak Developres zdoła wyjechać z Szamotuł ze zdobyczą. „Rysice” dość pewnie wygrały do 19, ale już początek drugiej partii pokazał, że to nie będzie łatwe spotkanie. Niemki podrażnione porażką szybko odrobiły straty. W kolejnych setach zaś kontrolowały wynik zasłużenie wygrywając 3:1.

Developres - SC Potsdam 1:3 (25:19, 15:25, 18:25, 21:25).