Developres Rzeszów - Budowlani Łódź 3:0. "Rysice" niestabilne, ale bardzo skuteczne

Developres Rzeszów ma już na koncie 42 punkty
Developres Rzeszów ma już na koncie 42 punkty krzysztof kapica
Developres Rzeszów w trzech setach rozbił na wyjeździe Budowlanych Łódź w hicie 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. To nie był idealny mecz w wykonaniu siatkarek Staphane'a Antigi, ale wynik ich broni. Za kilka dni kolejne starcie "Rysic" na szczycie, tym razem w Policach.

To 15 wygrana Developresu Rzeszów w tym sezonie, który umocnił się na 2. miejscu w tabeli LSK, powiększając przewagę nad trzecim zespołem do 13 punktów.

Budowlani wyszli do tego meczu, nie tak mocno osłabieni, jak można było się spodziewać. Kontuzja Julii Nowickiej nie okazała się na tyle poważna i rozgrywająca wicemistrzyń Polski znalazła się w podstawowym składzie.

POLECAMY

Początek meczu należał do drużyny z Rzeszowa, bo gospodynie miały problem z przyjęciem. Serwujące „Rysice” wzięły na celownik Julię Twardowską i skutecznie punktowały przyjmującą Budowlanych. Z czasem jednak miejscowe złapały rytm gry i dziewięciopunktowa przewaga rzeszowianek zaczęła topnieć. Developres w jednym ustawieniu stracił nawet pięć oczek, ale zapas punktów był zbyt duży, aby go roztrwonić.

Druga partia początkowo była wyrównana, ale z czasem rozkręcił się zespół z Podkarpacia, odskoczył, ale nie obyło się bez błędów. Developres prowadził już 23:16 i zdawało się, że nic im już nie odbierze wygranej, ale popis dał łódzki blok. Łodzianki odrobiły sześć oczek i złapały kontakt. Serię przerwał atak Zaroślińskiej-Król, a zaraz potem piłkę setową skończyła Mlejnkova.

Developres w trzecim secie długo przegrywał, ale w końcówce „Rysice” koncertowo rozpracowały swoje rywalki. Bezcenne były ataki Ali Frantti, która na koniec odebrała statuetkę MVP meczu, trzecią w tym sezonie. W końcówce nie brakowało emocji. Łodzianki prowadziły już 21:18, ale w jednym ustawieniu roztrwoniły przewagę i zrobiło się 21:23. Mimo to drużyna Błażeja Krzyształowicza mogła obronić piłkę setową i odwrócić losy seta, ale w decydującym momencie zabrakło gospodyniom precyzji.

W niedzielę rzeszowianki czeka kolejne starcie na szczycie w Policach z Chemikiem. Początek tego meczu o 14.45 - transmisja w Polsat Sport.

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 0:3

Sety: 20:25, 22:25, 23:25

Budowlani: Nowicka 3, Kraiduba 18, Śmieszek 5, Pencova 4, Twardowska 10, Bączyńska 9, Stenzel (libero) oraz Maciągowski 1, Bałdyga, Lewandowska, Babicz. Trener Błażej Krzyształowicz.

Developres: Valentin-Anderson 2, Zaroślińska-Król 12, Efimienko-Młotkowska 11, Witkowska 4, Blagojević 10, Frantti 16, Krzos (libero) oraz Mlejnkova 2, Kaczmar, Grabka, Hawryła, Przybyła (libero). Trener Stephane Antiga.

W innych meczach 16. kolejki:
Volley Wrocław - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)
Enea PTPS Piła - E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (29:27, 25:19, 13:25, 29:27)
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - BKS Stal Bielsko-Biała 3:2 (20:25, 28:26, 28:26, 22:25, 18:16)
DPD Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:19, 18:25, 25:21, 25:22)
Wisła Warszawa przegrała z Chemikiem Police 0:3 (13:25, 19:25, 11:25)
Wisłę w ostatniej chwili zasiliły libero Weronika Kraszewska i atakująca Anna Widera.