Developres Rzeszów - Budowlani Łódź 3:0. Wygrana i nowy rekord frekwencji na meczu Developresu w Rzeszowie

Podczas meczu Developresu Rzeszów z Grot Budowlanymi Łódź padł kolejny rekord frekwencji na meczu Ligi Siatkówki Kobiet w Rzeszowie. Krzysztof Łokaj
4218 osób zasiadło na trybunach podczas meczu Developresu Rzeszów z Budowlanymi Łódź. To nowy rekord frekwencji na meczu Ligi Siatkówki Kobiet w Rzeszowie. Na piątkę spisali się nie tylko kibice. Siatkarki Developresu bez straty seta pokonały wicemistrza Polski Budowlanych Łódź.

Developres dobrze zaczął, ale potem przez kilka minut rzeszowianki nie mogły skończyć ataku i dzięki dobrej grze środkiem Budowlane były górą. Rzeszowianki odzyskały prowadzenie po serii trudnych zagrywek Kamili Witkowskiej. „Rysice” zbudowały przewagę (16:13) i nie pozwolily rywalkom wrócić do gry, dobijając je w samej końcówce.

Zimny prysznic przyszedł wraz z początkiem drugiego seta. Dobre zagrywki Charlotte Leys i szczelny blok łodzianek sprawiły, że przyjezdne prowadziły 5:0. „Rysice” jednak szybko odpłaciły rywalkom tym samym. Dwie „czapy” dostała m.in. atakująca Budowlanych Anastasiya Kraiduba, dobrze w ofensywie spisywała się Katarzyna Zaroślińska-Król i wkrótce stan meczu wyrównał się (11:11). Gospodynie poszły za ciosem, odskoczyły na dwa oczka i choć rywalki wróciły do gry, były na moment na prowadzeniu, to końcówka znów należała do miejscowych. Dobrą zmianę dała Ali Frantti.

Więcej o siatkówce

Po drugim secie spiker ogłosił, że padł kolejny rekord frekwencji na meczu Developresu. Na trybunach zasiadło 4218 widzów, którzy z każdą minutą bawili się coraz lepiej, bo po niezbyt otwarciu trzeciej partii rzeszowski zespół objął prowadzenie i nie zwalniał tempa. „Rysice, Rysice” skandowała głośno publiczność, ale mecz trwał. Łodzianki nie chciały tanio skóry sprzedać. Odskoczyły na dwa oczka, ale końcówkę po raz trzeci rzeszowianki zagrały koncertowo.

Developres Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0

Sety: 25:20, 25:22, 25:23

Developres: Valentin-Anderson 1, Zaroślińska-Król 23, Efimienko-Młotkowska 5, Witkowska 6, Blagojević 5, Mlejnkova 10, Krzos (libero) oraz Frantti 11, Hawryła. Trener Stephane Antiga.

Budowlani: Nowicka 6, Kraiduba 12, Pencova 7, Śmieszek 5, Leys 5, Bączyńska 1, Stenzel (libero) oraz Twardowska 10, Lewandowska. Trener Błażej Krzyształowicz.

Sędziowali: Janik i Herbik (Warszawa). Widzów 4218. MVP meczu: Katarzyna Zaroślińska-Król.