Developres Rzeszów chciał Wrocław i ma Wrocław

luci
Krzysztof Kapica
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów poznały przeciwnika, z którym zmierzą się w meczach o brązowy medal Orlen Ligi. Nasz zespół o historyczny medal dla rzeszowskiej żeńskiej siatkówki zagra z Impelem Wrocław. Pierwszy mecz już jutro w hali na Podpromiu

Ekipa z Dolnego Śląska przegrała rywalizację o finał z Budowlanymi Łódź, którym uległa 2:3 (22:25, 25:9, 25:18, 22:25, 10:15) w rewanżu u siebie. Również pierwsze spotkanie zakończyło się na korzyść łodzianek (3:1) i to one zagrają z Chemikiem Police o złoto. Wrocławianki mogły i powinny pokonać w rewanżu Łódź. Pierwszego seta przegrały, ale w dwóch kolejnych zdecydowanie dominowały na parkiecie.

W czwartej partii prowadziły już trzema oczkami i były bliskie doprowadzenia do złotego seta, zaczęły jednak się im trząść ręce i to Budowlani cieszyli się z wygranej partii i tak na prawdę całej rywalizacji. Ostatniego „gwoździa” w czwartym secie wbiła Impelowi Gabriela Polańska, która pochodzi z Rzeszowa. Piąty set nie miał już większego znaczenia. Oby jutro siatkarki ze stolicy Podkarpacia były równie skuteczne przeciwko ekipie z Wrocławia jak najwyższa polska siatkarka. Wynik tego półfinału można uznać za małą niespodziankę, bo to Impel był wyżej po rundzie zasadniczej.

– Mamy niewiele czasu, ale musimy się pozbierać, zapomnieć o tym spotkaniu i jak najlepiej przygotować się do spotkań z Rzeszowem – mówi Marek Solarewicz, trener Impelu.

W Rzeszowie nie ukrywają, że gdyby mogli sobie wybrać przeciwnika, to właśnie wskazaliby na Wrocław.

– Mieliśmy przeczucie, że Łódź wygra ten półfinał i to się sprawdziło. Nie chodzi o to, że jedna z tych drużyn jest teraz słabsza czy gorsza, bo rewanż pokazał, że prezentują równy i wysoki poziom – tłumaczy Dawid Pawlik, II trener Developresu.

– Z Impelem graliśmy niedawno spotkanie ligowe i mamy sporo informacji na temat tego przeciwnika, dość świeżych informacji.

We wspomnianym spotkaniu w Rzeszowie Developres rozbił Impel 3:0 (w pierwszej rundzie we Wrocławiu wygrał Impel 3:0).

– Nie możemy tego spotkania brać jako wzór dla naszej gry. Poza tym mecz meczowi nie równy i trzeba się spodziewać najgorszego ze strony rywala – dodaj Pawlik.