Developres Rzeszów - Wisła Warszawa 3:0. Mecz, który miał się nie odbyć zakończył się pogromem drużyny ze stolicy

Zgodnie z przewidywaniami Developres SkyRes Rzeszów pokonał Wisłę Warszawa 3:0. Trener Dejan Desnica miał do dyspozycji tylko 6 zawodniczek, przez co nie mógł dokonać żadnych zmian. Takiej sytuacji nie oglądaliśmy w ekstraklasie siatkówki już bardzo dawno.
Developres Rzeszow - Wisła Warszawa 3:0Sety: 25:13, 25:16, 25:13Więcej o meczu.Zobacz też: Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres Rzeszów mówi o negocjacjach z Antigą i nie tylko

LSK. Developres Rzeszów pewnie wygrywa z mocno osłabioną Wis...

"Bemowskie Syreny", jak nazywane są siatkarki Wisły, przyjechały do Rzeszowa tylko w "szóstkę". Do gry uprawniona jest jeszcze libero drużyny, Adriana Adamek, ale ta akurat jest kontuzjowana i nawet nie przyjechała z zespołem.

Ciekawostką jest, że wspomnianą "szóstkę" tworzą, aż cztery środkowe i dwie przyjmujące, stąd na rozegranie wytypowano Katarzynę Urbanowicz, a na atak Aleksandrę Szymańską - obie środkowe.

Developres zaczął w innym niż zwykle składzie. Trener Stephane Antiga wystawił w pierwszym składzie wszystkie zawodniczki, które rozpoczynały czwartkowy mecz w Busto Arsizio na rezerwie. Z tamtego składu na boisku została tylko Katarzyna Zaroślińska-Król, bo jej zmienniczka Tamara Gałucha jest kontuzjowana.

[AKTUALIZACJA, godz. 17.30]

Mecz ku zaskoczeniu wszystkich rozpoczął się od wyniku 2:0 dla Wisły. Rzeszowianki zaskoczyła zagrywką Ewelina Mikołajewska i nie były w stanie przebić nawet piłki na drugą stronę. Taki stan rzeczy nie mógł naturalnie długo trwać. Za moment "Rysice" pięć punktów z rzędu i już do końca seta prowadzenia nie oddały. Dominowały na boisku, a rywalki, tylko od czas u do czasu przerywały im kolejne serie. Sporo punktów Wisły brało się z błędów Developresu, a nie zamierzonych akcji warszawianek.

Developres z kolei robił swoje i spokojnie punktował rywalki. Rzeszowianki błyszczały w ataku, pierwszą partię kończyły z 67-procentową skutecznością.

[AKTUALIZACJA, godz. 17.50]

Drugi set, tak jak pierwszy, również zaczął się od prowadzenia Wisły, ale i tym razem taki stan nie trwał długo. Developres odskoczył bardzo szybko. Prowadził już 10 punktami (22:12), ale w końcówce rywalkom udało się zdobyć kilka oczek. Rzeszowianki cieszyły się z wygranego seta już przy stanie 25:13, ale po wideoweryfikacji okazało się, że Katarzyna Zaroślińska-Król atakując z drugiej linii, przekroczyła linię trzeciego metra i punkt dostały warszawianki. Potem jeszcze w aut zaatakowała Gabriela Polańska, ale trzecia piłka setowa przypadła już "Rysicom".

Gra Wisły wygląda, tak jak można było się tego spodziewać. Nie dość, że nie ma rozgrywającej i trudno liczyć na szybkie rozegranie i atak na pojedynczym bloku, to jeszcze Katarzynie Urbanowicz nie pomagają koleżanki w przyjęciu.

Developres trzyma za to wysoką skuteczność w ofensywie. Szczególnie w tym elemencie błyszczy Gabriela Polańska.

Trener Stephane Antiga dokonał jednej zmiany w składzie. Ali Frantti pojawiła się na boisku w miejsce Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Amerykanka stanęła na swojej nominalnej pozycji, czyli przyjmującej, a na prawe skrzydło została przesunięta Mlejnkova.

Tym razem Wisła utrzymała się na prowadzeniu nieco dłużej. Szyki przyjezdnym pokrzyżowała jednak Michaela Mlejnkova, która przy stanie 2:4 skutecznie obiła blok rywalek, a potem popisała się serią bardzo kąśliwych zagrywek i zrobiło się 8:4 dla miejscowych.

W dalszej części set nie różnił się od dwóch poprzednich. Konsekwentnie rzeszowianki powiększały przewagę. Litości dla rywalek nie miała m.in. wspomniana Czeszka, a także pozostałe "Rysice". Ostatni punkt meczu zdobyła Ali Frantti, wbijając rywalkom asa serwisowego.

Developres Rzeszow - Wisła Warszawa 3:0

Sety: 25:13, 25:16, 25:13

Wyjściowe składy
Developres: Kaczmar 2, Zaroślińska 8, Hawryła 8, Polańska 13, Grabka 8, Mlejnkova 16, Przybyła (libero) oraz Frantti 4. Trener Stephane Antiga.

Wisła Warszawa: Urbanowicz 2, Szymańska 6, Połeć 5, Banasiak 1, Marcyniuk 3, Mikołajewska 6. Trener Dejan Desnica.