Developres Rzeszów jako pierwszy w tym sezonie pokonał Chemika Police [ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE]

Zobacz galerię (23 zdjęcia)
Chemik Police doznał pierwszej porażki w tym sezonie. Pogromcą siedmiokrotnego mistrza Polski okazał się Developres Rzeszów. Popularne "Rysice" przegrywały na wyjeździe już 0:2, by w trzech ostatnich setach gładko uporać się z renomowanym rywalem. Zapraszamy do wysłuchania opinii siatkarek obu zespołów oraz trenera Developresu Stephane'a Antigi.

OPINIE

Aleksandra Krzos, Developres SkyRes Rzeszów
Bardzo się cieszę, że mój zespół potrafił się podnieść po tych dwóch przegranych setach, że nie zwiesiłyśmy głowy. Wszyscy okrzyknęli to jako niespodziankę, ale dla nas najważniejsze jest to, że kto u nas nie wszedł na boisko, to zostawiał serducho i nasza gra wyglądała naprawdę dobrze. Dobrą robotę na zagrywce wykonała Zuza Efimienko, odrzuciła rywalki od siatki i nie mogły już grać tej swojej szybkiej piłki. Potem do akcji wkroczył nasz blok. To moim zdaniem były dwa kluczowe punkty, jeśli chodzi o ten mecz.

Więcej o siatkówce

Marlena Kowalewska, Grupa Azoty Chemik Police
Tak to wygląda, kiedy wygrywa się dwa pierwsze sety, a trzeciego już nie. Niewykorzystałyśmy swojej szansy, bardzo dużej szansy, bo uważam, że byłyśmy blisko zdobycia trzech punktów.

Martyna Grajber, Grupa Azoty Chemik Police
Bardzo dobrym ruchem trenera Antigi było wprowadzenie Mlejnkovej. Rzeszów po tym grał na trzy mocne skrzydłowe i to było dobre posunięcie. Trochę zmieniło ich taktykę i nawet jak dochodziłyśmy do bloku, to trudno było je zatrzymać. To jednak dopierwo pierwsza nasza porażka, nie ma, co za wcześnie siać paniki. Na pewno jeszcze nie raz spotkamy się z Developresem.

Developres Rzeszów gra z Chemikiem Police. Historia spotkań ...

Stephane Antiga, trener Developresu Rzeszów
Już w pierwszym secie graliśmy bardzo dobrze i byliśmy blisko, żeby skończyć go na swoją korzyść. Drugi? Myślę, że była frustracja po pierwszym i nie wyszło nam. Ważne, że drużyna wróciła do dobrej gry od trzeciego seta i wszystko działało. Blok działał dobrze, ale nie tylko, zagrywka, przyjęcie, obrona i atak, czy na środek i na skrzydło, to wszystko działało jak należy. Jestem zachwycony,.

Grupa Azoty Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:21, 25:19, 14:25, 18:25, 8:15)