Developres Rzeszów nowym liderem I ligi

luci
Frydrych
Dzięki wyjazdowej wygranej nad Spartą Warszawa nowym liderem I ligi siatkarek został Developres Rzeszów. Niestety pierwszej w tym sezonie porażki doznały Karpaty Krosno.

Developres Rzeszów nie przerywa zwycięskiej serii. Tym razem rzeszowianki wygrały zdecydowanie w podwarszawskich Łomiankach ze Spartą, byłym klubem trenera Marcina Wojtowicza i Ewy Śliwińskiej, która była jedną z najjaśniejszych postaci ekipy z Podkarpacia.

Każdy z setów zaczynał się od prowadzenia gospodyń, które jednak nie potrafiły go utrzymać zbyt długo. Najbardziej zacięta była pierwsza partia. Po raz pierwszy rzeszowianki prowadziły w niej przy stanie 8:7, po serii dobrych zagrywek Śliwińskiej. W tej odsłonie rzeszowianki dobre serwy przeplatały z tymi zepsutymi, których, jak na zespół Developresu, było sporo. Warszawianki trzymały się do stanu po 14. Potem dwoma skutecznymi atakami popisała się Magda Olszówka, mądrze kiwała Karolina Filipowicz i Rzeszów odjechał rywalkom (15:19). Seta zakończyła skutecznym atakiem Paula Szeremeta.

Dwa kolejne sety już po kilku piłkach były rozstrzygnięte. Rzeszowianki szybko odskakiwały rywalkom na kilka punktów nie dając się już doścignąć. Gospodynie nie radziły sobie głównie w przyjęciu zagrywki, a za tym szły kolejne błędy. Gdy na zagrywce pojawiła się Ewa Śliwińska, Developres punktował seriami. W trzecim secie przyjmująca pomyliła się dopiero w szóstej próbie. Atakiem tej zawodniczki zakończył się cały mecz.

Jednym z powodów dla których Developres wskoczył na 1. miejsce jest potknięcie dotychczasowego lidera AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Akademiczki pokonały Piecobiogaz Murowaną Goślinę dopiero po tie-breaku przez co straciły punkt.

SPARTA WARSZAWA - DEVELOPRES RZESZÓW 0:3 (19:25, 16:25, 20:25)

SPARTA: Sachmacińska, Bryda, Alegierska, Jaszczuk, Wysocka, Polak, Kucińska (libero) oraz Bulbak, Tomczyk, Nowak, Bociek; trener Pasiński.
DEVELOPRES: K. Filipowicz, Olszówka, Śliwińska, Nowakowska, Warzocha, Szeremeta, P. Filipowicz (libero) oraz Myjak, Adamska, Jagodzińska; trener Wojtowicz.
Sędziowali: Paweł Morawski i Marek Głodek.

Pozostałe wyniki:
PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno - Zawisza Sulechów 0:3 (20:25, 21:25, 17:25)
SMS Sosnowiec - Wisła Kraków 1:3 (22:25, 18:25, 26:24, 11:25),
Silesia Volley Mysłowice - Budowlani Budlex Toruń 0:3 (17:25, 9:25, 22:25),
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Piecobiogaz Murowana Goślina 3:2 (25:15, 20:25, 25:15, 23:25, 15:12).