Developres Rzeszów pokonał reprezentację Kamerunu po raz drugi

Developres pewnie pokonał reprezentację Kamerunu
Developres pewnie pokonał reprezentację Kamerunu Krzysztof Łokaj
Siatkarki Developresu Rzeszów drugi raz w dwa dni pokonały reprezentację Kamerunu. Punktowany trening w hali na Podpromiu zakończył się demolką ekipy z Afryki.

O ile Kamerunki w Dębicy były w stanie ugrać jednego seta, o tyle w Rzeszowie nie miało to już miejsca.

Po 35 minutach meczu było już 2:0 dla Developresu. W pierwszym secie rzeszowianki od początku odskoczyły, prowadziły kolejno 8:3, 16:7 i 21:9. Nie dając w końcówce ugrać rywalkom choćby jednego punktu. W drugim secie różnicy była nieco mniejsza, ale i tak Developres nie miał problemu z wygraniem spotkania (8:7, 16:13, 21:15). Developres bił rywalki na głowie skutecznością w ataku i w przyjęciu. Rzeszowianki mocno ryzykowały w tym czasie jednak zagrywką, stąd aż siedem błędów w dwóch setach.

Więcej o siatkówce

Trzeci set Developres zaczął od mocnego uderzenie (7:0, 10:1). Złożyły się na to m.in. świetne zagrywki Michaeli Mlejnkovej. Z czasem Kamerunki poprawiły się, ale i tak nie uniknęły wysokiej porażki.

O ile w pierwszych dwóch setach Stephane Antiga grał tym samym składem, o tyle w trzecim secie postanowił wprowadzić kilka siatkarek z kwadratu dla rezerwowych. Na parkiecie pojawiły się m.in. Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Tamara Gałucha, Michaela Mlejnkova, Magdalena Hawryła i Daria Przybyła.

Trenerzy obu zespołów umówili się, że niezależnie od wyniku, tak jak w Dębicy rozegrają cztery sety.

Na dodatkowy set w ekipie Developresu pozostała z pierwszego składu już tylko Anna Kaczmar. Ten set miał najbardziej wyrównany przebieg, choć słowo wyrównany nie jest do końca odpowiednie. Developres prowadził od początku do końca, a wynik końcowy seta nie był zagrożony choćby na moment.

Developres Rzeszów – Reprezentacja Kamerunu 4:0

Sety: 25:9, 25:16, 25:12, 25:22

Developres: Kaczmar 3, Zaroślińska-Król 12, Witkowska 4, Polańska 5, Frantti 18, Blagojević 9, Krzos (libero) oraz Hawryła 3, Gałucha 7, Efimienko-Młotkowska 7, Mlejnkova 8, Przybyła (libero), Grabka 2. Trener Stephane Antiga.

Kamerun: Koulla 1, Nana Thoudjang 13, Fotso Mogoung 6, Piata Zessi 7, Adiana 4, Bikatal 8, Ambassa (libero) oraz Fawziya 2, Amana Giugolo. Trener Jean René Akono.

Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres Rzeszów mówi o negocjacjach z Antigą i nie tylko [STADION]