Developres Rzeszów przegrał u siebie z ŁKS-em Łódź

19.11.2017 rzeszow ks developres impel wroclaw  fot krzysztof łokaj / ppg
19.11.2017 rzeszow ks developres impel wroclaw fot krzysztof łokaj / ppg brak
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów doznały drugiej porażki w tym sezonie. We własnej hali uległy niepokonanemu w tym sezonie ŁKS-owi Łódź 2:3

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

Sety: 24:26, 25:18, 26:24, 17:25, 9:15

Developres: Rousseaux, Ptak, Żabińska, Kaczmar, Helić, Blagojević, Sawicka (libero). Trener Lorenzo Micelli.

ŁKS: Kwiatkowska, Bidias, Sielecka, Muhisteeinova, Kowalińska, Efimielnko, Strasz (libero). Trener Michał Masek.

Sędziowie: Rafał Pośpiech (Częstochowa), Mariusz Fiutek (Będzin).

Początek meczu nie był najlepszy dla rzeszowianek, które miały ogromne problemy z przyjęciem. Rywalki upatrzyły sobie naszą przyjmującą Helene Rousseaux, a że ta miała w tym elemencie problemy to łodzianki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę (0:3, 4:8, 5:10). Potem jednak karta się odwróciła. Serwisy Adeli Helić, a następnie Jeleny Blagojević sprawiły, że Developres dogonił rywalki (11:11). Być może rzeszowianki poszłyby za ciosem, ale notorycznie zaczęły psuć zagrywkę i za chwilę rywalki znów odjechały (17:20). Developres odrobił straty, obronił nawet jedną piłkę setową, ale w decydującym momencie zabrakło kończącego ataku i Brazylijka Regiae Bidias atakiem z drugiej linii zakończyła tę partię.

Kluczem do wygranej w drugim secie była zagrywka Anny Kaczmar. Przy stanie 3:3 w siatkę wpadły zawodniczki z Łodzi, potem zaś w pole serwisu powędrowała nasza rozgrywająca, która nie zeszła z niego do stanu 11:3, wtedy w siatkę zaatakowała Rousseaux. Dalsza część seta to już spokojna kontrola wyniku przez rzeszowianki, które nie wypuściły okazji z rąk.

Ogrom emocji towarzyszył trzeciej partii. Już na samym jej początku odbyła się chyba najdłuższa akcja w tym meczu. Po niesamowitych obronach po obu stronach skuteczny atak wyprowadziła w końcu Jelena Blagojević. W dalszej części seta toczyła się wyrównana walka. Oliwy do ognia dolewały stykowe sytuacje przez które dochodziło do kilku konfliktów na linii siatkarki i sędzia. Najwyższe prowadzenie w tej partii Developres osiągnął po efektownej akcji rzeszowianek w defensywie zakończonej punktem Adeli Helić (15:12). Kilka chwil potem było jednak po 15 i zabawa zaczynała się od nowa. Zacięta walka trwała już do samego końca. W decydującym momencie sprawy w swoje ręce wzięła Adela Helić. To po jej ataku rzeszowianki obroniły piłkę setową. Serbka po chwili weszła na zagrywkę, posyłając niewygodne zagrywki sprawiła spory kłopot rywalkom, w końcu sama mocnym zbiciem zakończyła partię.

W czwartym secie lepsze były znów ełkaesianki. Wypracowały sobie kilkupunktową przewagę już na początku i nie dały się dojść do końca.

Niestety tie-break od początku nie układał się po myśli rzeszowianek, serię udanych zagrywek zanotowała Izabela Kowalińska. Po tym przestoju Developres nie podniósł się już.