Developres Rzeszów przegrał z PTPS-em Piła

Miłosz Bieniaszewski
Developres wcale nie musiał ulec pilankom, ale popełnił za dużo błędów
Developres wcale nie musiał ulec pilankom, ale popełnił za dużo błędów Krzysztof Kapica
Po dwóch kolejnych wygranych Developres SkyRes Rzeszów znalazł pogromcę, którym okazał się PTPS Piła.

Developres SkyRes Rzeszów - PTPS Piła 0:3 (23:25, 22:25, 22:25)

Developres: Cabajewska 3, Otasević 10, Hawryła 6, Śliwińska 10, Jagodzińska 15, Skiba 9, Borek (libero) oraz Kapturska, Warzocha, Raczyńska, Bonczeva.

PTPS: Skorupa 5, Kwiatkowska 16, Sobczak 1, Babicz 13, Wilk 3, Leggs 12, Pauliukouskaya (libero) oraz Urban 5.

Rzeszowianki wcale tego przegrać nie musiały. W newralgicznych momentach popełniały jednak proste błędy i w efekcie zostały ograne w trzech setach,

W pierwszej partii przyjezdne szybko odskoczyły na 3 punkty (4:7, 5:8), ale miejscowe zdołały doprowadzić do wyrównania. Ponownie jednak przytrafił im się przestój i pilanki nie dały już sobie odebrać wygranej. Rzeszowianki w secie popełniły aż 8 błędów.

Drugą odsłonę Developres zaczął od prowadzenia 3:0, ale radość nie trwała długo. Do połowy partii trwała jednak wyrównana walka i znów o wszystkim miała decydować końcówka. I w niej lepsze były przyjezdne...

Rzeszowianki nie zamierzały się poddawać i w trzecim secie prowadziły już 10:5. Po serii dobrych zagrywek i ataków to jednak przyjezdne były na plusie i objęły prowadzenie 12:11. Przy wyniki 18:18 siatkę dotknęła Ana Otasević, po chwili ładnie zaatakowała Kiesha Leggs i było 20:18 dla pilanek, które kontrolowały już wydarzenia na parkiecie do końca meczu.