Developres Rzeszów przegrał z wicemistrzem Polski

luci
17.10.2015 rzeszow developres skyres rzeszow pge atom trefl sopot 0:3 orlen liga siatkowka kobiet fot krzysztof kapica Krzysztof Kapica
Developres SkyRes Rzeszów porażką zakończył ten rok. Ekipa z Podkarpacia uległa w Sopocie Atomowi Treflowi 1:3. Debiut w roli pierwszego trenera zanotował Stanisław Pieczonka.

Nie można powiedzieć, że Stanisław Pieczonka zanotował debiut marzenie, bo znad morza jego zespół punktów nie przywiózł. Trzeba przyznać jednak, że miał on nosa wpuszczając na boisko Magdę Jagodzińską, która atakując ze średnią 58 procent zdobyła, aż 25 punktów.

Dotychczas popularna „Jadzia” nie miała zbyt wielu okazji do występów, bo rywalizację przegrywała z Joanną Kaptur-ską. Tym razem jednak to ona nie dała pograć koleżance z zespołu. Świetnie atakowała i zagrywała. Niestety był to jedyny atut Developresu w tym spotkaniu. Słabiej niż zwykle zagrały nasze środkowe, a tak skuteczny dotychczas rzeszowski blok, nie istniał. - Nasze przyjęcie było słabe, to i środkowe nie miały wielu szans w ataku - tłumaczy Pieczonka.

Takich setów jak pierwszy w wykonaniu rzeszowianek było już w tym sezonie wiele. Prowadziły 16:12 i w kilka minut roztrwoniły ten dorobek. Po skutecznym bloku Łukasik Atom odzyskał prowadzenie 18:17 i nie oddał go już do końca.

Rzeszowianki odpaliły w drugim secie. Serią bardzo dobrych zagrywek popisała się Katarzyna Warzocha (0:5), a kolejne ataki kończyły Agata Skiba i Jagodzińska. Developres na drugą przerwę techniczną schodził z podobną przewagą jak w pierwszej partii, ale tym razem nasze dziewczyny były czujne, a Warzocha zagrała kolejnego asa (16:22). Sety 3 i 4 dla sopocianek wygrały te, które mecz rozpoczęły na rezerwie. Trio Katarzyna Zaroślińska, Magda Damaske i Zuzanna Efimienko w trzecim secie sprawiły, że z wyniku 13:11 po chwili było 20:12, a partia skończyła się klęską naszej ekipy.

Początek czwartego seta rozbudził nadzieję na punkt w tym meczu (5:8). Tak się jednak nie stało. Jagodzińska niemal w pojedynkę musiała rywalizować z rywalkami, gdy przy stanie 21:19 pomyliła się na zagrywce wszelkie nadzieje zgasły.

- Cieszę się, że dziewczyny walczyły o każdy punkt. Niestety wciąż dużo jest do poprawki, głównie jeśli chodzi o sprawy mentalne - powiedział po meczu Pieczonka.

PGE Atom Trefl Sopot - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:21)

Atom: Tokarska 11, Kaczmar 4, Balkestein-Gtohues 13, Łukasik 4, Miros 2, Kaczorowska 2 oraz Durajczyk (libero), Djerisilo 1, Zaroślińska 12, Damaske 15, Efimienko 8. Trener Lorenzo Micelli.

Developres: Cabajewska 5, Raczyńska 8, Warzocha 4, Jagodzińska 25, Skiba 8, Hawryła 10 oraz Borek (libero), P. Filipowicz (libero), Otasević 1, Bonczewa, Wańczyk. Trener Stanisław Pieczonka.

MVP meczu: Magdalena Damaske; Sędziowali Niewiaroska i Muszkowski. Widzów 1700.

POZOSTAŁE WYNIKI: Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25), Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 18:25, 15:25), PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka 3:2 (16:25, 25:18, 25:21, 19:25, 16:14), Dziś grają: KSZO Ostrowiec Św. - Impel Wrocław, Budowlani Łódź - SK bank Legionovia.