Developres Rzeszów wygrał derby z MKS-em V LO

Pado
W siatkarskich derbach Podkarpacia Developres Rzeszów wygrał na wyjeździe z MKS V LO San-Pajda Łańcut 3:1.

Derby rządzą się swoimi prawami - to stare powiedzenie, ale ciągle na czasie. Drużyna z V LO choć ostatnio nie zbierała zbyt pochlebnych recenzji postawiła się rywalkom i jako jedyna obok Karpat Krosno urwała seta Developresovii.

Pierwszy set, choć był początkowo wyrównany, wróżył wysoką wygraną gości, a efektownie, bo asem serwisowym zakończyła go Barbara Adamska.

W drugim secie to gospodynie zaczęły od prowadzenia. Niestety seriami tracone punkty sprawiały, że MKS V LO za każdym razem musiał mozolnie odrabiać straty. Trzecia odsłona była najbardziej zacięta. Przez większość czasu prowadziły podopieczne Tomasza Kamudy, ale Gabriela Mazur i Aleksandra Kazała nie pozwoliły odskoczyć rywalkom, choć blok Developresu funkcjonował nie raz perfekcyjnie. W końcówce na zagrywkę weszła Natalia Baran i rywalki miały problemy ze skończeniem ataków, a z kontry bezbłędna była Kazała, która skutecznym atakiem zakończyła ten set. W czwartym firmowe siatkarki San-Pajdy dzielnie trzymały się do stanu 14:15. Niestety skuteczny blok gości na Mazur był początkiem dobrej serii Developresu.

MKS V LO San-Pajda Łańcut - Developres Rzeszów 1:3 (15:25, 22:25, 25:23, 19:25)

SAN-PAJDA: Szymańska, Matejek, Wojtunik, Broszkiewicz, Mazur, Kazała, Filipowicz (libero) oraz Kawa, Baran.
DEVELOPRES: Filipowicz, Cieśnik, Olszówka, Adamska, Grzelak, Myjak, Peret (libero) oraz Wilk, Gasidło, Warzocha.