Developres Rzeszów wygrał na wyjeździe z BKS Stal Bielsko-Biała. Drużyna Stephane’a Antigi bez straconego seta

Zaktualizowano
Developres Rzeszów odniósł 9 zwycięstwo w tym sezonie LSK
Developres Rzeszów odniósł 9 zwycięstwo w tym sezonie LSK krzysztof kapica
Developres SkyRes Rzeszów wygrał dziewiąty mecz w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Stehane’a Antigi pewnie zwyciężyły na wyjeździe BKS Stal Bielsko-Biała i przynajmniej do sobotniego wieczora ponownie będą na czele ligowej tabeli.

Mecz pomiędzy piątą i drugą drużyną w tabeli mógł budzić pewne zaciekawienie, ale na boisku gospodynie tylko momentami były w stanie nawiązać wyrównaną grę z rzeszowskim zespołem.

Developres rozpoczął ten mecz w podobnym zestawieniu jak mecz z Chemikiem Police. Jedynie Jelenę Blagojević na przyjęciu zastąpiła Ali Frantti, która w starciu z Policami dała dobrą zmianę.

Początek spotkania był wyrównany. Gospodynie odrzuciły nieco rzeszowianki od siatki i te nie były w stanie odskoczyć. Do czasu, bo w połowie seta Developres zaczął przyspieszać, odskoczył na 3 oczka (15:18), ale zaraz przewaga stopniała. Decydujące okazały się w końcówce serwisy Zuzanny Efimienko-Mlotkowskiej, która w tym czasie popisała się m.in. asem serwisowym.

Więcej o siatkówce

Drugą partię przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 3:1, ale kolejne minuty należały do BKS-u Stali, której dopisywało szczęście. Gorszy moment w grze Katarzyny Zaroślińskiej-Król pozwolił gospodyniom odskoczyć na 4 punkty (9:5). Krok po kroku rzeszowianki odrabiały straty i w niedługim czasie przewaga stopniała do zera, aż w końcu górą był Developres. W końcówce ponownie zdecydowanie lepsze były „Rysice”.

Trzecia odsłona była już dość jednostronna. Developres szybko zbudował pokaźną przewagę i do samego końca kontrolował wynik. W końcówce trener Stehane Antiga mógł sobie pozwolić na kilka zmian i dał pograć większości rezerwowych.
W porównaniu do meczu z Chemikiem Police rzeszowianki zagrały zdecydowanie lepiej w przyjęciu, dzięki temu rozgrywająca Natalia Valentin-Anderson mogła częściej korzystać ze swoich środkowych, a kibice zobaczyli kilka pięknych „gwoździ” w wykonaniu rzeszowianek. Ogromny udział w zwycięstwie miała też libero rzeszowskiej drużyny. Aleksandra Krzos bardzo dobrze przyjmowała, a w obronie wyczyniała niesamowite rzeczy.

Rzeszowianki w najbliższym meczu zmierzą się u siebie z ASPTT Miluza w meczu 1/16 finału Pucharu CEV. To spotkanie w najbliższą środę (4 grudnia) o godzinie 18.

BKS Stal Bielsko-Biała – Developres Rzeszów 0:3

Sety: 20:25, 20:25, 19:25

Stal: Krajewska 1, DeHoog 12, Moskwa 3, Świrad 3, Różański 12, Kossanyiova 6, Drabek (libero) oraz Ogoms 2, Dąbrowska. 5 Trener Bartłomiej Piekarczyk.

Developres: Valentin-Anderson 2, Zaroślińska-Król 12, Efimienko-Młotkowska 4, Witkowska 9, Mlejnkova 8, Frantti 17, Krzos (libero) oraz Polańska 6, Blagojević, Kaczmar, Gałucha, Hawryła. Trener Stephane Antiga.

MVP meczu: Aleksandra Krzos.

Gdzie na mecz w weekend? Sportowy Rozkład Jazdy, Kalendarzyk...