Developres Rzeszów wygrał pierwszy mecz w turnieju we Włoszech. W sobotę mecz z Lardini Filottrano

Developres Rzeszów pokonał w piątek IL Bisonte Firenze
Developres Rzeszów pokonał w piątek IL Bisonte Firenze Developres Rzeszów
Od zwycięstwa rozpoczął swój udział w turnieju Trofeo McDonald’s Imola 2019 Developres SkyRes Rzeszów. Nasze siatkarki pokonały 3:1 włoskie Bisonte Firenze. W sobotę zmierzą się z Lardini Filottrano

To już drugie zwycięstwo rzeszowianek we włoskim turnieju. W czwartek „Rysice” zagrały towarzysko z Saugella Monza i wygrały 3:0.

Bisonte w ostatnim sezonie Serie A1 zakończyło rundę zasadniczą na 7. miejscu. W play-off zakończyło swoją przygodę, już na ćwierćfinale przegrywając rywalizację 1:2 z Igor Gorgonzola Novara.

Developres starcie z Bisonte rozpoczął w nieco innym składzie niże czwartkowy sparing. W podstawowym składzie wyszły m.in. przyjmująca Magdalena Grabka i Anna Kaczmar.

Pierwszy set był bardzo zacięty, początkowo prowadziły Włoszki, ale z czasem coraz lepiej radziły sobie rzeszowianki, które wygrały po grze na przewagi. W drugim secie Michaelę Mlejnkovą zmieniała Ali Frantti. Początek znów należał do Bisonte. Developres przegrywał 3:8 i 11:16, ale w końcówce odwrócił losy seta.

W trzeciej odsłonie na prawe skrzydło powędrowała Mlejnkova, a Tamara Gałucha usiadła na ławce. Znacznie więcej grała też druga libero Daria Przybyła, która radziła sobie bardzo dobrze w przyjęciu. Tym razem góra było Bisonte, ale Developres w kolejnej partii odegrał się, pewnie zwyciężając 25:21 i cały mecz 3:1.

Pierwsze skrzypce w ofensywie Developresu grały Mlejnkova i Gabriela Polańska. Czeszka zdobyła 19, a „Gabi” 14 punktów. Obie kończyły niemal co drugą piłkę.

W zespole z Włoch najlepiej punktowała Francuzka Christina Bauer (15 pkt.) pozyskana latem z RS Cannes.

W drugim półfinale Lardini Filottrano uległ Saugella Monza 1:3.

W sobotę Developres zmierzy się w meczu... o 3. miejsce z Filottrano.

- To na prośbę naszego klubu. Ustaliliśmy to z organizatorami już wcześniej. Ma to związek z rozkładem lotów. Mecz o 3. miejsce jest zwyczajnie wcześniej – wyjaśnił Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres.

Początek sobotniego spotkania Developresu o godzinie 15.30. Finał zostanie rozegrany po nim.

Developres SkyRes Rzeszów – IL Bisonte Firenze 3:1

Sety: 28:26, 25:21, 21:25, 25:21

Developres: Kaczmar 4 (4 bloki), Gałucha 7, Polańska 14, Witkowska 4, Graka 9, Mlejnkova 19, Przybyła (libero) oraz Krzos (libero), Frantti 11, Valentin-Anderson 3. Trener Stephane Antiga.

Bisonte: Turco 2, Torrini 9, Alberti 10, Bauer 15, Santana 11, Degradi 11, Venturi (libero) oraz Denardi (libero), Maeli 2, Vittorini 2. Trener Giovanni Caprara.