Developres Rzeszów wygrał sparing z drużyną Saugella Monza z włoskiej Serie A

plakat organizatora
Od zwycięstwa rozpoczął sparingi Developres SkyRes Rzeszów. Drużyna Stephana Antigi pokonała w Imoli drużynę Saugella Monza 3:0.

Mecz miał bardzo zacięty przebieg, a trener Antiga dał pograć każdej z zawodniczek. W podstawowym składzie weszła m.in. Natalia Valentin-Anderson. Portorykanka trenuje z zespołem dopiero od wtorku, ale jest przymierzana do roli pierwszej rozgrywającej.

Pokazała się z bardzo dobrej strony, szczególnie na zagrywce. Nękała przeciwniczki swoimi serwisami, notując przy okazji trzy asy.

Nieźle w ataku spisały się Ali Frantti, Michaela Mlejnkova i Tamara Gałucha. W podstawowym składzie wyszły też Gabriela Polańska i Kamila Witkowska, a na libero Aleksandra Krzos.

W ekipie rywalek zagrała m.in. rozgrywająca Katarzyna Skorupa. Była reprezentantka Polski od nowego sezonu będzie zawodniczką ekipy z Monzy.

Spotkanie było bardziej treningowe i po dwóch setach trenerzy zdecydowali, że trzeci będzie nieco inny. Połowę seta gra toczyła się tak jak w normalnym meczu, a potem zamiast tradycyjnych serwisów piłkę wrzucali na boisko trenerzy. W drugiej części tego seta nie notowano już statystyk.

Ostatecznie Developres wygrał dwa pierwsze sety i do momentu, gdy normalnie serwowano, prowadził w trzeciej odsłonie.