Developres Rzeszów wygrał z ŁKS-em Łódź. Mistrz Polski bez szans

Developres pewnie wygrał w Łodzi z ŁKS-em 3:0
Developres pewnie wygrał w Łodzi z ŁKS-em 3:0 krzysztof kapica
Tak łatwo w Łodzi Developres Rzeszów nigdy nie wygrywał. Po pokonaniu dwa tygodnie temu Budowlanych 3:0, „Rysice” powtórzyły ten wynik z ŁKS-em Łódź i przynajmniej do niedzieli będą liderem Ligi Siatkówki Kobiet.

- Ani wirus, ani mistrz nie odebrał nam tego zwycięstwa – powiedział chwilę po meczu Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres.

Choroby nieco przetrzebiły zespół z Rzeszowa przed tym spotkaniem. Do Łodzi nie pojechała m.in. Daria Przybyła, która z gorączką została w mieszkaniu. Wysoka temperatura dopadła dwie kolejne nasze siatkarki już w Łodzi. Ali Franti została w hotelu, ale Aleksandra Krzos, choć towarzyszła drużynie, na boisko nie wchodziła. Z tego powodu na pozycji libero musiała zagrać z konieczności Magdalena Grabka.

O tym pisaliśmy

Mistrz Polski jest ostatnio w kryzysie i spotkanie z Developresem tylko to potwierdza. W środę łódzkie „Wiewióry” dostały tęgie lanie od Chemika Police w Pucharze Polski. Częściowo można było to tłumaczyć niedyspozycją Katariny Lazović, ale w meczu z Developresem Serbka grała już normalnie. Z tym że nie miała szans w starciu z rzeszowiankami. Przez dwa pierwsze sety wykonała 13 ataków, ale tylko jeden skuteczny. Developres bił rywalki w każdym elemencie, choć w przyjęciu miał nieco gorsze statystyki. Twarz mistrza Polski broniła Izabela Kowalińska, ale w pojedynkę niewiele mogła zdziałać.

O pierwszym secie nie ma się, co rozpisywać. Zaczął się od 4:0 dla gości i w dalszej jego części ta przewaga tylko rosła. Developres zanotował jeden przestój w połowie seta, gdy podopieczne Stephane Antigi nie mogły się wstrzelić w boisko rywalek, ale już wtedy przewaga była na tyle okazała, że miejscowe nawet nie mogły liczyć na złapanie kontaktu.

Znacznie bardziej wyrównana była druga odsłona. Przez większość jej rywalizacja toczyła się punkt za punkt, blok za blok, atak za atak. Developres odskoczył w drugiej części seta na 8 punktów (14:22) i wydawało się, że emocje się skończyły, tym bardziej że za chwilę „Rysice” miały pięć piłek setowych (19:24). Potem jednak przyszły skuteczne ataki Lazović i Izabeli Kowalińskiej, a następnie dwa punktowe bloki miejscowych. Gospodynie obroniły cztery z setowe, ale przy piątej nadzieję odebrała im Katarzyna Zaroślińska-Król.

Developres SkyRes Rzeszów ponownie zagra w Final Four Pucharu Polski. W ćwierćfinale drużyna trenera Stephane Antigi pokonała BKS Stal Bielsko-Biała 3:0.

Developres Rzeszów - BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 [ZDJĘCIA]. Z...

Po wymianie cios za cios, na otwarcie trzeciego seta, Developres włączył wyższy bieg i zdystansował rywalki (6:14). Potem jednak „Rysice” zaczęły popełniać błędy i ich przewaga niebezpiecznie zaczęła topnieć. Po skutecznym atak z krótkiej gospodyń zostało już tylko dwa punkty zapasu (18:20), ale sprawy w swoje ręce wzięła Jelena Blagojević i w porę przerwała serię rywalek. Potem jej koleżanki dopełniły formalności.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres Rzeszów 0:3

Sety: 14:25, 23:25, 21:25

ŁKS: Mori 3, Kowalińska 16, Pacak 5, Alagierska 6, Lazović 2, Wójcik 5, Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Skrzypkowska, Caracuta, Bociek 2. Trener Giuseppe Cuccarini

Developres: Valentin-Anderson 2, Zaroślińska-Król 14, Efimienko-Młotkowska 8, Witkowska 8, Blagojević 6, Mlejnkova 16, Grabka (libero) oraz Hawryła. Trener Stephane Antiga.