Developres Rzeszów wygrał z PTPS-em Piła po zaciętym meczu. Pięć setów na Podpromiu

Zaktualizowano
Developres Rzeszów po zaciętym meczu pokonał PTPS Piła i nadal ma status drużyny niepokonanej u siebie w tym sezonie K. Kapica
Developres SkyRes Rzeszów pokonał po tie-breaku Enea PTPS Piła w meczu 8 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Rzeszowianki świetnie zaczęły to spotkania, ale potem miały spore problemy.

Liga Siatkówki Kobiet. Developres SkyRes Rzeszów - Enea PTPS...

Po pierwszym secie, w którym rzeszowiankom wszystko wychodziło, nastąpiło straszne załamanie w ekipie Lorenzo Micelliego. Skuteczność w ataku spadła o połowę, a z kolei mocno rozkręciły się rywalki, a szczególnie Matharyta Azizova, która z seta na set była coraz lepsza.

Rzeszowianki przespały dwa sety i już po trzech partiach wiadomo było, że mecz zakończy się niespodzianką. Developres przebudził się w połowie czwartego seta. Sygnał do ataku dała kapitan Jelena Blagojević, za nią poszły koleżanki i miejscowe doprowadziły do tie-breaka.

Piąty set przyniósł chyba najwięcej emocji. Początkowo górą były pilanki, które prowadziły już 6:1, ale druga część tego seta to już koncert Developresu. Kropkę nad i postawiła Petya Barakova, która zagrywką wybiła wygraną rywalkom z głowy.

Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:2**Sety**: 25:15, 20:25, 22:25, 25:18, 15:9

Developres: Witkowska, Hawryła, Blagojević, Mlejnkova, Hatala, Rabka, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Tokarska, Barakova, Zaroślińska-Król, Żabińska. Trener Lorenzo Micelli.

PTPS: Strantzali, Stencel, Azizova, Trojan, Kaczorowska, Szpak, Pawłowska (libero) oraz Chrzan. Trener Guillermo Naranjo Hernandez.

Sędziowali: Niedbał i Janik (Warszawa).