Developres Rzeszów wygrał z Savino Del Bene Scandicci na pożegnanie z Ligą Mistrzyń

Kiera Van Ryk po raz kolejny zagrała bardzo dobre spotkanie
Kiera Van Ryk po raz kolejny zagrała bardzo dobre spotkanie CEV.EU
Developres SkyRes Rzeszów pokonał Savino Del Bene Scandicci w ostatnim meczu grupy A siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Rzeszowianki kończą tym samym swój udział w elitarnych rozgrywkach z jedną wygraną.

Dla obu zespołów emocje w turnieju skończyły się już w środę. Developres nawet wygrywając nie poprawiłby sytuacji w tabeli, a Scandicci po zwycięstwie nad Schwerinem zapewniło sobie 1. miejsce w grupie A. Rzeszowianki jednak chciały pożegnać się honorowo z Ligą Mistrzyń i to im się udało.

Bohaterką rzeszowskiej drużyny była bez wątpienia Kiera Van Ryk, ale do wygranej przyłożyły rękę wszystkie zawodniczki rzeszowskiej drużyny. Świetnie funkcjonował blok, bardzo dobrze przyjęcie, a w ataku dobrze czuła się nie tylko Kanadyjka. "Rysice" nie szczędziły też rywalkom razów z zagrywki, szczególnie Marta Krajewska.

Z wysokiego C mecz zaczęła Kiera Van Ryk, punktowała zarówno w ataku, jak i w bloki i Developres szybko objął prowadzenie 4:0. Po drugiej stronie siatki zawodziła Magdalena Stysiak, ale do akcji wkroczyła Amerykanka Megan Courtney i przewaga rzeszowianek zaczęła topnieć. Developres kontrolował wynik bardzo długo. Po atakach Anny Stencel i Jeleny Blagojević było 21:17, ale mimo to rzeszowiankom nie udało się utrzymać prowadzenia. W kluczowych momentach nasze siatkarki zawiodły w przyjęciu, głównie za sprawą serwisów Stysiak i po emocjonującej grze na przewagi musiały uznać wyższość rywalek.

Na szczęście to nie załamało ekipy z Podkarpacia i w kolejnych odsłonach Developres kontynuował dobrą grę. Drugi set był wyrównany do stanu po 16. Potem przyszła seria bloków ze strony rzeszowianek i błyskawicznie zrobiło się 21:16 dla Developresu. Tym razem "Rysice" nie dały sobie już wyrwać wygranej z rąk.

Początek trzeciego seta był lepszy w wykonaniu Scandicci (6:8). Trener Massimo Barbolini wprowadził wcześniej kilka nowych zawodniczek na boisko. Wtedy nastąpił zwrot akcji, a zaczęło się od punktu Alexandry Lazić, która skończyła atak mimo bardzo trudnego położenia. Gdy kilka akcji później Magdalena Grabka zatrzymała blokiem jedną z rywalek, było już 12:8 dla "Rysic". W dalszej części seta sporo było przerw. Sędziowie korygowali swoje decyzje, ale to nie wybiło z rytmu polskich siatkarek, a w kluczowych momentach znów kunsztem wykazała się Van Ryk.

Developres SkyRes Rzeszów - Savino Del Bene Scandicci 3:1

Sety: 33:35, 25:22, 25:22, 28:26

Developres: Krajewska, Van Ryk 36, Stencel 5, Efimienko-Młotkowska 15, Blagojević 2, Fidon-Lebleu 1, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Lazić 14, Kaczmar, Rasińska 2, Polańska 8, Grabka 6. Trener Stephane Antiga.

Scandicci: Malinov 1, Stysiak 9, Popović 5, Lubian 10, Courtney 12, Wasiliewa 5, Merlo (libero) oraz Drewniok 10, Bosetti 6, Camera, Carocci (libero), Concconello 6. Trener Massimo Barbolini.