Developres Rzeszów wygrał z Volley Wrocław i jest na czele tabeli. MVP dla debiutującej w LSK Natalii Valentin-Anderson

Zaktualizowano
Dwa mecze i dwa zwycięstwa, to bilans Developresu
Dwa mecze i dwa zwycięstwa, to bilans Developresu krzysztof kapica
Developres SkyRes Rzeszów bez straty seta wygrał we Wrocławiu z tamtejszym Volley. Poza początkiem meczu gospodynie nie potrafiły postawić się ekipie Stephane'a Antigi, w której na pochwałę zasłużyły m.in. Natalia Valentin-Anderson i Ali Frantti.

Niespełna półtorej godziny trwał mecz we wrocławskiej hali Orbita. Rzeszowianki wzmocnione Natalią Valentin-Anderson nie dały szans miejscowej ekipie. Portorykanka, która dopiero w środę dotarła do Rzeszowa po mistrzostwach strefy NORCECA, zanotowała świetny debiut w LSK i zgarnęła swoją pierwszą nagrodę dla MVP.

Pierwszy punkt w meczu zdobyła Ali Frantti, ale potem nie mogła się wstrzelić Katarzyna Zaroślińska-Król, a rywalki odważnie i mocno zbijały piłkę w ataku. Prowadziły nawet trzema punktami (7:4, 9:6). Developres w końcu wziął się do roboty, rozkręciło się prawe skrzydło i „Rysice” objęły prowadzenie 12:11. Potem powoli powiększały przewagę, a decydujący cios zadała Zaroślińska-Król.

Drugi set rozpoczęła dobrym serwisem Valentin-Anderson. Po m.in. jej dwóch asach było 0:4. „Rysice” odskoczyły rywalkom, które jednak ambitnie walczyły i omal nie wyrównały stanu seta. Po ataku Aleksandry Rasińskiej było tylko 16:15 dla rzeszowianek. Niestety dla gospodyń na zagrywce pomyliła się potem Kasprzak i nadzieja na wygraną szybko odeszła.

Gospodynie wymęczone poprzednimi odsłonami, nie były w stanie wytrzymać trudnych warunków postawionych przez zespół z Podkarpacia w trzecim secie. W końcówce „Rysice” troszkę odpuściły, dając odrobinę nadziei przeciwniczkom.

Więcej o siatkówce

Volley Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów 0:3

Sety: 20:25, 18:25, 21:25

Volley: Gajewska, Murek 7, Gancarz 8, Soter 6, Rasińska 10, Kasprzak 11, Pancewicz (libero) oraz Fedorek 2, Mras, Irzemska 1, Wers. Trener Wojciech Kurczyński.

Developres: Valentin-Anderson 3, Zaroślińska-Król 12, Efimienko-Młotkowska 4, Witkowska 8, Mlejnkova 8, Frantti 11, Przybyła (libero) oraz Gałucha, Kaczmar, Polańska, Hawryła, Grabka. Trener Stephane Antiga.

Sędziowali: Cyran i Sikora. Widzów 1150. MVP meczu: Natalia Valentin-Anderson.

We wtorek kolejne spotkanie “Rysic”. Prosto z Wrocławia jadą na przełożoną z grudnia kolejkę i zagrają z PTPS-em Piła.

POZOSTAŁE WYNIKI: E.Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:22, 22:25, 21:25, 18:25),
Enea PTPS Piła – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:19, 25:22),
DPD Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (26:24, 25:23, 18:25, 16:25, 8:15),
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Wisła Warszawa 3:0 (26:25, 25:23, 26:24),
Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0 (28:26, 27:25, 25:19).

W nast. kolejce (22.10, g. 18): Piła – Rzeszów.

EL. ME 2020: Polska gra na wyjeździe z Izraelem