Developres Rzeszów wygrywa na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz. Popis Any Kałandadze [ZDJĘCIA I RELACJA]

Ana Kałandadze została wybrana najlepszą zawodniczką meczu w Bydgoszczy.
Ana Kałandadze została wybrana najlepszą zawodniczką meczu w Bydgoszczy. fot. pawel dubiel
Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał na wyjeździe Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w meczu otwierającym czwartą serię gier w Tauron Lidze Siatkarek. W dwóch setach gospodynie sprawiły nieco kłopotu faworytkom z Podkarpacia.

Rzeszowianki wygrały zasłużenie. Były w tym meczu lepszym zespołem, ale podobnie jak w przypadku rywalek wciąż brakuje im stabilności, szczególnie w ataku.

Kibice w hali Łuczniczka oglądali niezłe widowisko, ale bez happy endu dla Pałacu

Tauron Liga: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Developres ...

Developres zaczął to spotkanie od mocnego uderzenia. W pierwszym secie przewaga wicemistrzyń Polski szybko rosła. Katarzyna Wenerska i Kara Bajema rozstrzelały rywalki zagrywką i po kilku chwilach było 1:9. To ustawiło tę partię, a rzeszowianki spokojnie powiększały przewagę.

Kto myślał, że to spotkanie będzie spacerkiem dla Developresu mocno się pomylił. Bydgoszczanki pokazały pazur już w drugim secie. Po wyrównanym początku miejscowe zbudowały niewielką przewagę. Od początku tej partii na boisku pojawiła się Zuzanna Szperlak i gra Pałacu wyglądała znacznie lepiej. Szczególnie poprawiło się przyjęcie i Developres w tym polu nie miał tak dużej przewagi, jak w pierwszym secie. Gdy Leticia Hage zablokowała Karę Bajemę było 20:17 dla miejscowych, które można powiedzieć „były już w ogródku i witały się z gąską”. Trener Antiga posłał wtedy do boju Anę Kałandadze i to był strzał w dziesiątkę. Gruzinka przedstawiła się rywalkom trzema skutecznymi atakami, po których Developres najpierw wyrównał, a zaraz potem wyszedł na prowadzenie, potem Ana zapunktowała blokiem, a na koniec posłała dwa asy serwisowe.

W nagrodę przyjmująca weszła w trzecim secie w podstawowym składzie, ale szybko stała się celem serwujących rywalek i w przyjęciu nie miał zbyt wielu argumentów. Pałac z kolei nie dał się już zaskakiwać zagrywkom rzeszowianek i szybko zbudował okazałą przewagę (6:3, 12:6, 17:9, 20:12). Mimo kilku zrywów rzeszowiankom nie udało się wrócić w tej partii. Losów seta nie była w stanie odwórcić nawet Jelena Blagojević, która nie raz pokazała, że potrafi wyciągnąć zespół z trudnej sytuacji.

Kilkuminutowa przerwa odmieniła rzeszowianki i w czwartym secie wygrały zdecydowanie prowadząc od początku do końca. Kałandadze, Bruna Honorio i Anna Stencel strzelał w ataku, jak z armaty odbierając przeciwniczkom ostatnią nadzieję.

Kolejny ligowy mecz rzeszowianki zagrają u siebie z Volley Wrocław w poniedziałek 25 października, wcześniej jednak, bo już w najbliższą środę zagrają w meczu o Superpuchar Polski z Chemikiem Police, ten mecz rozegrany będzie w Lublinie.

Po wygranej nad Pałacem Developres został tymczasowym liderem w Tauron Lidze z 10 punktami na koncie. Tymczasowym, bo jutro swoje czwarte mecze zagrają Radomka Radom i Chemik Police, które w przypadku wygranej przeskoczą rzeszowską ekipę.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3

Sety: 10:25, 22:25, 25:20, 16:25

Pałac: Bałdyga 1, Polak-Balmas 17, Majkowska 5, Hage 10, Cassemiro 4, Bokan 8, Saad (libero) oraz Szperlak 7, Mazurek, Szczepańska-Pogoda. Trener Piotr Matela.

Developres: Wenerska 1, Honorio 16, Stencel 6, Jurczyk 9, Bajema 5, Blagojević 12, Szczygłowska (libero) oraz Kałandadze 26, Rapacz 1, Polańska, Witowska. Trener Stephane Antiga.

Sędziowali: Anna Banaś i Wojciech Głód.
MVP: Ana Kałandadze.