Developres Rzeszów zakończy serię wyjazdów w Pile. Czy PTPS zaskoczy "Rysice"?

Developres w Pile ugości m.in. Klaudia Kaczorowska, która przez dwa poprzednie sezony grała w ekipie z Rzeszowa W. Nowacki
Developres SkyRes Rzeszów zagra w niedzielę (godzina 18) w Pile z tamtejszym Enea PTPS-em Piła. "Rysice" powalczą o 16 ligowe zwycięstwo.

Trwa seria meczów wyjazdowych Developresu SkyRes Rzeszów. Tydzień temu "Rysice" wygrały w Legionowie, a w środę w Ostrowcu Św. Rzeszowianki wróciły do domu w świetnych humorach, bo oba spotkania wygrały po 3:0. Na Podkarpaciu długo jednak nie zabawiły. Już w piątek po popołudniowym treningu wybrały się na mecz do Piły.

Enea PTPS jest ostatnio w wyjątkowo kiepskiej formie. W trzech ostatnich spotkaniach podopieczne Alessandro Chiappiniego ugrały tylko jednego seta, a ich ostatni mecz w Radomiu skończył się kompromitacją. Pilanki ostatniego seta przegrały 25:9. Dla rozpędzonego Developresu to spotkanie wydaje się kolejną łatwą przeprawą. Należy jednak pamiętać, że w grudniu, Piła też nie była w rewelacyjnej dyspozycji, a w hali na Podpromiu omal nie wygrała. Po trzech setach było 1:2 dla przyjezdnych. Świetny mecz zagrała wówczas para ofensywnych zawodniczek Olga Strantzali i Marharyta Azizowa, które zdobyły po 20 punktów. To nadal na nich opiera się siła ataku PTPS-u, ale ostatnio obie “armaty” z Piły nie są już tak groźne jak dwa miesiące temu.

- Byliśmy bardzo rozczarowani postawą Piły w Radomiu. Trudno zrozumieć, dlaczego zagrały tak słabo. Nie możemy się jednak dać uśpić. Trzeba być mocno skoncentrowanym, bo mam wrażenie, że nie będzie to łatwe spotkanie - mówi Bartłomiej Dąbrowski, II trener Developresu.

Hitem 19. kolejki będzie jednak mecz Budowlanych Łódź z Chemikiem Police. Łodzianki to jedyny zespół, który w pierwszej rundzie pokonał mistrzynie Polski. Przeciwko drużynie z Polic zagra m.in. Magdalena Stysiak, która w pierwszym meczu broniła barw Chemika.