Developres Rzeszów znów na czele Tauron Ligi. "Rysice" zrewanżowały się MKS-owi Kalisz

Developres zrewanżował się MKS-owi Kalisz za grudniową porażkę
Developres zrewanżował się MKS-owi Kalisz za grudniową porażkę K. Kapica

TABELA, WYNIKI, TERMINARZ TAURON LIGI

Spotkanie poprzedziła miła uroczystość. Trener Stephane Antiga i kapitan Developresu Jelena Blagojević odebrali z rąk redaktora naczelnego Nowin Stanisława Sowy statuetki odpowiednio Trenera Roku i Sportowca Roku (2. miejsce) w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Podkarpacia 2020 roku.

Rzeszowianki podchodziły do tego meczu po dwóch porażkach w lidze z ŁKS-em i w Pucharze Polski z Chemikiem Police, czuły też w nogach ostatni pięciosetowy mecz, który skończył się ledwie 48 godzin wcześniej.

Początek mógł sprawiać wrażenie, że to wszystko ciążyło "Rysicom" i długo nie mógł złapać właściwego rytmu. Developres grał też bez swojej podstawowej atakującej Kiery Van Ryk, którą zastąpiła Aleksandra Rasińska. Pierwszy set była bardzo wyrównany do stanu po 22. Potem sygnał do ataku dała Blagojević, zdobyła atakiem dwa cenne punkty i po błędzie Moniki Gałkowskiej było po wszystkim. Rzeszowianki imponowały w bloku, ale też sporo punktów rywalki oddały im popełniając własne błędy.

Zdecydowanie bardziej jednostronny był drugi set. Po bloku Blagojević na Gałkowskiej było 8:4. Przewaga rosła (12:5, 15:8). Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Alexandra Lazić, która praktycznie się nie myliła. Developres wygrał tę partię bardzo zdecydowanie i z nadzieją podchodził do kolejnego starcia licząc, że tym razem obejdzie się bez tie-breaka.

Klub ostatnio potwierdził, że rozgrywająca pozostanie w Rzeszowie na kolejny czwarty już rok. To jedyna siatkarka w historii Developresu, która odeszła z klubu i po przerwie do niego wróciła.

Developres Rzeszów ma skład na sezon 2020/2021. Kto zostaje,...

Developres dobrze rozpoczął też trzeci set (3:1), ale od tego momentu gra rzeszowianek zaczęła się sypać. Bloki Moniki Ptak w połączeniu ze skutecznymi atakami Gałkowskiej pozwoliły kaliszankom odskoczyć na trzy oczka (4:7). Przewaga ta jeszcze nieznacznie wzrosła do 15:11 dla przyjezdnych, ale wtedy coraz lepiej zaczął grać Developres. Najpierw długą wymianę skończyła atakiem Blagojević i to dodało pewności siebie gospodyniom. Wystarczyło jedno ustawienie, kilka dobrych zagrywek i skutecznych kontr, głównie w wykonaniu Blagojević, żeby odskoczyć gościom na 19:15. Tej przewagi Developres nie powinien zmarnować, ale niespodziewanie chwilę potem notowany był remis po 22. "Rysice" w porę się przebudziły i postawiły kropkę nad i.

Rzeszowianki wzięły tym samym rewanż za grudniową porażkę w Kaliszu, kiedy to MKS przerwał ich trwającą ponad rok serię meczów ligowych bez porażki.

Dzięki wygranej Developres powrócił na pozycję lidera Tauron Ligi i pozostanie nim, co najmniej do poniedziałku.

Developres SkyRes Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:0

Sety: 25:22, 25:15, 25:22

Developres: Krajewska 1, Rasińska 6, Polańska 1, Efimienko-Młotkowska 5, Blagojević 14, Lazić 14, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Van Ryk 3, Stencel 9, Kaczmar 1, Fidon-Lebleu, Grabka. Trener Stephane Antiga.

Kalisz: E. Polak 3, Gałkowska 18, Ptak 6, Bednarek 3, Mucha 6, Szperlak 4, Łysiak (libero) oraz Budnik, Gromadowska 1, Kucharska. Trener Jacek Pasiński.

MVP meczu: Jelena Blagojević.