Developres Rzeszów zremisował w sparingu z Radomką Radom

W sparingowym meczu dwóch drużyn żeńskiej ekstraklasy, E.Leclerc Moya Radomka Radom zremisował z Developresem Rzeszów 2:2 Włodzimierz Łyżwa
Remisem zakończył się pierwszy sparingowy mecz Developresu SkyRes Rzeszów z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Oba zespoły spotkają się ponownie w Radomiu w sobotę o godzinie 15.

Każda z drużyn wygrała w tym sparingu po dwa sety, choć wydawało się, że po dużej przewadze w pierwszej partii potoczy się on pod dyktando drużyny z Rzeszów.

Developres rozpoczął spotkanie w składzie: Kaczmar, Van Ryk, Efimienko, Polańska, Blagojević, Lazić, Krzos i rozpoczął je dobrze, bo po kilku minutach pierwszego seta było 14:8 dla rzeszowianek i ta przewaga rosła, aż skończyło się wysoką wygraną ekipy z Podkarpacia.

Drugi set był już bardziej wyrównany, gospodynie nie dawały się zaskoczyć, a w połowie seta zaczęły obejmować przewagę (16:13). Rzeszowiankom udało się dogonić rywalki. W końcówce spory wpływ na wynik w tym secie miała mocna zagrywka z wyskoku Amerykanki Janisy Johnson, dzięki której Radomka odskoczyła na trzy oczka. Developres nieco skrócił ten dystans, ale górą były radomianki.

Developres wrócił do dobrej gry w kolejnej odsłonie. Odskoczył rywalkom na kilka oczek i kontrolował wynik do końca trzeciej odsłony, choć w końcówce Radomce niemal udało się doprowadzić do remisu.

Czwarty set rzeszowianki rozpoczęły w innym składzie niż poprzednie. Na boisku pojawiły się Anna Stencel, Marta Krajewska, Juliette Fidon-Lebleu, Magdalena Grabka i Aleksandra Rasińska. Ta ostatnia grała już w poprzednich setach. Do pewnego momentu ta partia przypominała tę drugą. W połowie odsłony jednak zaczął odskakiwać Developres. Trener Radomki zatrzymywał grę biorąc czas, ale nie mógł wybić z rytmu świetnie serwującej Rasińskiej i tak ze stanu po 14 zrobiło się. 21:14 dla Rzeszowa. Klaudia Laskowska przerwała serię podopiecznych trenera Stephane'a Antigi i jak się potem okazało rozpoczęła serię swojej drużyny. W tym momencie nastąpiła katastrofa Developresu. Środkowa Radomki sprawiła ogromny kłopot rzeszowiankom w przyjęciu. Do tego stopnia, że te nie mogły zdobyć punktu w kolejnych kilku akcjach. Dopiero Anna Stencel atakiem z obejścia przełamała niemoc. Bylo już jednak 23:21 dla Radomki! Developres doprowadził w tym meczu do remisu, ale górą w ostatecznym rozrachunku były gospodynie.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - Developres SkyRes Rzeszów 2:2 (16:25, 25:22, 21:25, 25:23)

Radomka: Skorupa, Honorio, Twardowska, Jahnson, Łukasik, Laskowska, Witkowska (libero) oraz Molenda, Szczygioł, Biała, Zaborowska, Bałucka.

Developres: Kaczmar, Van Ryk, Efimienko, Polańska, Blagojević, Lazić, Krzos (libero) oraz Rasińska, Stencel, Grabka, Krajewska, Fidon-Lebleu, Przybyła (lib

W sparingowym meczu dwóch drużyn żeńskiej ekstraklasy, E.Leclerc Moya Radomka Radom zremisował z Developresem Rzeszów 2:2 (16:25, 25:22, 21:25, 25:23).E.Leclerc Moya Radomka grała w składzie: Skorupa, Honorio, Twardowska, Jahnson, Łukasik, Laskowska, Witkowska (libero) oraz Molenda, Szczygioł, Biała, Zaborowska, Bałucka. W sobotę o godzinie 15 w hali przy ulicy Narutowicza 9 mecz rewanżowy.

Mecz sparingowy. E.Leclerc Moya Radomka Radom - Developres R...

ero). Trenerzy Stephane Antiga i Bartłomiej Dąbrowski.