Developres SkyRes Rzeszów będzie bronił pozycji lidera. W piątek mecz na szczycie z E.Leclerc Moya Radomka Radom

Developres Rzeszów ostatni oficjalny mecz w hali na Podpromiu rozegrał ponad miesiąc temu Krzysztof Kapica
Mistrz Polski okazał się za mocny, czas na na mecz z wiceliderem tabeli. Przeżywający kryzys Developres SkyRes Rzeszów czeka kolejne trudne spotkanie.

TABELA, WYNIKI, TERMINARZ TAURON LIGI

Gdy siatkarki z Rzeszowa wygrały dwa pierwsze sety w starciu z mistrzyniami Polski Chemikiem Police na ich terenie, wydawało się, że ekipa z Podkarpacia kryzys wywołany przymusową przerwą przez COViD-19, ma już za sobą.

Rzeszowianki zagrały znacznie lepiej niż w poprzednim starciu z Jokerem Świecie. W ofensywie na skrzydłach świetnie spisywała się Kiera Van Ryk, a na dodatek miała wsparcie Alexandry Lazić i Jeleny Blagojević.

Niestety dobrze funkcjonująca maszynka Developresu zacięła się w połowie trzeciego seta przy prowadzeniu 12:11. Od tego momentu rozpoczął się popis rywalek, a rzeszowianki niewiele mogły zrobić.

Mecz zakończył się wygraną Chemika 3:2, a za zawodniczkę meczu uznano debiutującą w barwach drużyny z Polic Olgę Strantzali. Greczynka z marszu weszła do zespołu i zagrała bardzo dobre spotkanie. Można powiedzieć, że wypełniła brakujące ogniwo w zespole mistrzyń Polski.

Dzięki wygranej Chemik przeskoczył w tabeli BKS Bostik Bielsko-Biała i awansował na 5. miejsce.

Developres utrzymał się na pozycji lidera, a to miejsce jest teraz mocno zagrożone. Kolejnym rywalem rzeszowianek będzie bowiem drugi w tabeli zespół Radomki Radom. Zespół prowadzony przez trenera Roberta Marchesiego zdaje się być w doskonałej formie, a do rzeszowianek traci tylko jeden punkt. Radomianki nie przegrały od miesiąca i mają pięć zwycięstw z rzędu, podczas gdy "Rysice" grają ostatnio w kratkę.

By jednak Radomka przeskoczyła w tabeli Developres musi wygrać w Rzeszowie za trzy punkty, a to nigdy się jej jeszcze nie zdarzyło. Mało tego zespół z Radomia nigdy w oficjalnym meczu nie wygrał z "Rysicami". Jedyny punkt jaki udało mu się urwać drużynie z Podkarpacia, to ten w ostatnim meczu u siebie (2:3).

Developres Rzeszów grał z Chemikiem Police 25 razy, 8 różnych trenerów prowadziło rzeszowską drużynę w tych meczach, kilka zawodniczek grało po obu stronach barykady. Zobacz wyniki wszystkich oficjalnych rzeszowsko-polickich starć, kto w nich grał i inne ciekawostki.CZYTAJ TEŻ: Mecz na szczycie LSK. „Rysice” lecą zdobyć Police

Developres Rzeszów gra z Chemikiem Police. Historia spotkań ...

Mecz Developresu z Radomką odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17.30 w rzeszowskiej hali na Podpromiu.

Ostatnie wyniki w Tauron Lidze Kobiet
Energa MKS Kalisz - Joker Świecie 2:3 (21:25, 25:17, 25:22, 18:25, 16:18)
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Commercecon ŁKS Łódź 0:3 (27:29, 21:25, 27:29)
BKS Bostik Bielsko-Biała - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (28:26, 25:20, 18:25, 16:25, 14:16)
Enea PTPS Piła - Volley Wrocław 0:3 (18:25, 21:25, 21:25)
E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grot Budowlani Łódź 3:1 (16:25, 25:21, 27:25, 26:24)
awansem rozegrano: DPD Legionovia Legionowo - Developres Rzeszów 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 18:25)