Developres SkyRes Rzeszów pewnie wygrał drugie spotkanie sparingowe z Legionovią Legionowo 3:0, jak i również dodatkowego, czwartego seta

Karolina Głodowska
Krzysztof Kapica / archiwum
Developres SkyRes Rzeszów pewnie wygrał drugie spotkanie sparingowe z DPD Legionovią Legionowo 3:0, jak i również dodatkowego, czwartego seta. Rzeszowianki pokazały się z bardzo dobrej strony. Świetnie pracowały w bloku i obronie, skutecznością w ataku wykazały się Rasińska, Van Ryk, Stencel czy Lazić.

Pierwsza partia meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki (7:7). Ta nie trwała jednak długo, ponieważ Developres wrzucił drugi bieg i odjechał rywalkom na 4 punkty (12:8). Rzeszowianki utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie już do samego końca, a legionowianki utrudniały sobie sytuację, popełniając sporo błędów i psując zagrywki (25:21).

W drugą odsłonę sparingu lepiej weszły miejscowe (8:4). Przyjezdne zmobilizowały się jednak i zniwelowały straty, po ataku byłej Rysicy, Mai Tokarskiej, traciły tylko jedno „oczko” (11:10). Rzeszowska drużyna nie pozostała bierna i wzięła sprawy w swoje ręce. Mocnymi i pewnymi atakami raziły Gabriela Polańska (12:11), Aleksandra Rasińska (14:11) i Kiera Van Ryk (21:18). Dobrze funkcjonował też blok (Polańska i Stencel). To wszystko pozwoliło wygrać drugiego seta (25:20).

Najciekawsza i najbardziej zacięta okazała się trzecia partia. Przez większą część seta przeważały siatkarki Stephane’a Antigi (19:15), w końcówce jednak zrobiło się gorąco, bo Legionovia Legionowo, po efektownym, pojedynczym bloku Alicji Grabki, wyrównała stan rywalizacji (22:22). Ostatnie akcje były emocjonujące, odsłona zakończyła się grą na przewagi. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły jednak miejscowe (30:28).

Mimo, że Developres wygrał trzy pierwsze sety, rozegrano jeszcze jeden, dodatkowy. Jego scenariusz był podobny do trzeciej partii - prym wiodły gospodynie, a legionowianki podkręciły tempo w końcówce i doprowadziły do remisu (22:22). W ostatnich akcjach to jednak rzeszowska ekipa dyktowała warunki.

Trener Rysic, Stephane Antiga mocno rotował składem i dał szansę wszystkim zawodniczkom. Poziom gry nie spadł nawet na chwilę, rzeszowska ekipa zdaje się być bardzo mocna.

Developres SkyRes Rzeszów - DPD Legionovia Legionowo 4:0 (25:21, 25:20, 30:28, 25:23)
Developres Rzeszów: Blagojević 2, Van Ryk 11, Efimienko-Młotkowska 1, Krzos (l), Lazić 11, Kaczmar 2, Stencel 14, Rasińska 16, Polańska 6, Fidon-Lebleu 11, Krajewska, Przybyła (l). Legionovia Legionowo: Grabka 2, Oliveira Souza 8, Tokarska 7, Majkowska 1, Rivero 19, Szczyrba 7, Stafford 6, Zdovc 6, Dąbrowska 1, Szymańska 1, Matejko 2, Kulig (l), Lemańczyk (l).

Developres SkyRes Rzeszów jako pierwszy z naszych zespołów wrócił dziś do treningów w hali przy ul. Podpromie. Siatkarki, trenerzy i działacze chwalili odnowione oświetlenie. Zobaczcie zdjęcia z pierwszych zajęć zespołu Stephane'a Antigi.Zamknięte treningi, obostrzenia dla siatkarek ---> CZYTAJ WIĘCEJZobacz także - Anna Miros, była siatkarka reprezentacji Polski, złota medalistka mistrzostw Europy 2003 o zakończeniu kariery [STADION]

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wróciły do treningów na...

Cudowne polskie sportsmenki w bikini. Te gorące zdjęcia musi...