Diablo III nadchodzi

  Diablo III nadchodzi

  Jakub Wydrzyński

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Ta gra pochłonie nas całkowicie!

  Ta gra pochłonie nas całkowicie! ©Blizzard

  Gra akcji, bijąca wszelkie rekordy popularności powraca w nowym wcieleniu! Najsłynniejszy hack'n'slash w historii już niedługo będzie miał swoją premierę. Co do jednego możemy być pewni. Ta gra pochłonie nas całkowicie!
  Ta gra pochłonie nas całkowicie!

  Ta gra pochłonie nas całkowicie! ©Blizzard

  Diablo - tą grę zna każdy fan gier komputerowych. Jeden z pierwszych tytułów, który wyznaczał nowe standardy w komputerowej rozrywce. Prosta, czytelna i diabelnie grywalna produkcja, która urzeka niesamowitym klimatem.

  W tym roku mija 15 lat od premiery pierwszej części Diablo. Jest to swego rodzaju jubileusz, który przez twórców jest mocno wyeksponowany. Przez wiele miesięcy byliśmy zasypywani nowinkami, które mają być wizytówką trzeciej części.
  Z każdym miesiącem pojawiały się obawy odnośnie oprawy wizualnej. Ostatnie prezentacje pokazują, że są one bezpodstawne. Gra zachowuje klimat poprzednich części, a przy tym - dostarczy nam mocnych wrażeń w walce z bestiami!

  Król akcji!

  Sama rozgrywka nadal jest banalnie prosta w obsłudze. Jako jeden z bohaterów musimy przeciwstawić się całej hordzie potworów, które w najnowszej części imponują nadzwyczajną siłą i szybkością. Jednak nie zostaniemy pozbawieni pomocy, która przybędzie w najmniej oczekiwanym momencie!

  Do wyboru będzie pięć klas postaci - Barbarzyńca, Czarownik, Mnich, Szaman i Łowca demonów. Stopniowo rozwijamy umiejętności poprzez wypełnianie zadań, oraz eksterminację wrogów. Zgodnie z klasą postaci, każda posiada unikalny styl walki.

  Tak więc - barbarzyńca opiera swoją siłę na walce wręcz i potężnych orężach, które mogą być wspomagane przez liczne kombinacje. Z kolei profesje magiczne - zgodnie ze swoim przeznaczeniem posługują się magią i czarami. W tym aspekcie będziemy podziwiać niesamowite efekty wizualne!

  Poczuj ten klimat

  Ważnymi czynnikami są życiodajne kapliczki oraz wspomagające monumenty, które skutecznie zregenerują nam siły w kolejnych walkach. Oprócz napojów życiowych znajdziemy również całą gamę eliksirów, dzięki którym otrzymamy dodatkowe umiejętności.

  Postać możemy wyposażyć w rozmaite zbroje. Bardzo szczegółowo odwzorowano poszczególne części ciała, które możemy dowolnie udoskonalać. Jedną z nowości będą tzw. "Runy umiejętności", które pozwolą na modyfikację niemal wszystkich przedmiotów, jakie istnieją. Mogą one zwiększyć moc i siłę używanej broni, a nawet zmienić jej przeznaczenie w walce! Oczywiście zmieni się przy tym efekt wizualny.

  Mroczna atmosfera

  Walka została wzbogacona o liczne kombinacje, które możemy wykonywać jedynie dwoma przyciskami myszy. Za pomocą kilku kliknięć połączymy szereg czynności, w których zawierać się będą funkcje obronne, atak i kontratak. Będzie na co popatrzeć!

  Kolejną nowinką są kompani. Od teraz będą tak samo ważni jak nasz bohater! Każdy z towarzyszy będzie posiadać własne cechy i umiejętności na które mamy znaczący wpływ! Trzeba zaznaczyć, że ich spojrzenie na świat może sprawić zgrzyt w drużynie.

  Diabelnie grywalny!

  Oprawa wizualna zachwyci szczegółowością i mroczną atmosferą. Początkowe wizualizacje sprawiały wrażenie mocno przejaskrawionych, jednak od dłuższego czasu obserwujemy cały szereg poprawek, dzięki którym grafika stała się o wiele lepsza w odbiorze. Świetnie prezentują się efekty świetlne, które zgodnie z nowoczesnymi trendami wykorzystują najnowsze sterowniki graficzne. Fizyka w grze również wygląda bardzo okazale i efektownie zademonstruje nam swoje możliwości.

  Twórcy dużą wagę poświęcili przerywnikom filmowym. Blizzard znany jest z efektownych i dopracowanych cut-scenek, które są integralną częścią gry. Nie inaczej będzie w tym przypadku. Wystarczy zobaczyć oficjalny zwiastun, który jest - najprościej mówiąc - mistrzowski!.

  Muzyka nie będzie odbiegać od ogólnego wrażenia. Ponownie usłyszymy wzniosłe efekty dźwiękowe, potęgowane przez muzykę symfoniczną. Wrażenia będą niesamowite!

  Premiera "diabełka" zbliża się wielkimi krokami. Po raz pierwszy w historii gra pojawi się zarówno na PC, jak i konsolę PS3 oraz Xbox 360. Jak się możemy domyślać - interfejs będzie mocno konsolowy.
  Gra trafi do sklepów w II kwartale 2012 roku. Niestety, w dniu premiery nie zagramy w trybie wieloosobowym. Według zapowiedzi twórców, w niedługim czasie powinien zostać udostępniony dodatek, który umożliwi zabawę dla wielu graczy.

  Cena będzie taka sama, jak w przypadku drugiej części StarCrafta - 199 zł.
  Miejmy nadzieję, że twórcy dotrzymają słowa i grę otrzymamy tuż przed wakacjami. A więc uzbrójmy się w cierpliwość!

  Cieszy

  + rozbudowana mechanika gry;
  + duże możliwości rozwoju postaci;
  + Blizzard w końcu przemówił…

  Martwi

  - … i jak to ma w zwyczaju - bez konkretów;
  - brak trybu dla wielu graczy;
  - Zaporowa cena!
  Prognoza: 9


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo