Dietetycy z Pro-Familii przygotowali bezpłatny e-book o żywieniu dla mam. To porady, wskazówki i ponad 30 przepisów

beta/ mat. prasowe
Ponad 30 przepisów kulinarnych, sprawdzona wiedza i cenne wskazówki dotyczące żywienia w okresie karmienia piersią. Dietetycy ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie opracowali dla mam e-book, który jest dostępny bezpłatnie. Tylko przez pierwsze dwa dni od premiery został pobrany ze strony szpitala blisko 600 razy.

„Kuchenne opowieści: żywienie w okresie karmienia piersią” to pierwsze e-book wydany przez Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Z myślą o mamach po porodzie, dietetycy w przystępny sposób opisali zasady żywienia w okresie laktacji oraz opracowali ponad 30 przepisów kulinarnych, które mają ułatwić tworzenie codziennego menu w oparciu o zdrowe i wartościowe produkty. Autorkami są dietetyczki: dr Barbara Piekło i Agnieszka Chmiel.

- Wciąż funkcjonuje wiele mitów na temat żywienia w okresie karmienia piersią. Z doświadczenia wiem, że mamy po porodzie są zagubione, nie wiedzą jak powinien wyglądać ich codzienny jadłospis gdy karmią piersią swojego maluszka. Publikując nasz E-BOOK chcemy pokazać mamom, że nie ma specjalnej diety dla karmiącej mamy. W okresie laktacji mamy mogą jeść tak naprawdę wszystko, pamiętając o zasadach zdrowego żywienia. Oczywiście bezwzględnie wykluczając wszelkiego rodzaju używki (alkohol, papierosy, narkotyki) – wyjaśnia dietetyk dr Barbara Piekło, współautorka e-booka.

Czytając zbiór mamy dowiedzą się m.in. w oparciu o jakie produkty warto tworzyć wartościowe posiłki oraz jakich posiłków lepiej unikać. Dietetycy postanowili rozprawić się też z popularnymi mitami, takimi jak m.in. ten, że bawarka lub piwo wzmacnia laktację.

Nieodłączną częścią publikacji są przepisy kulinarne.

- Pogrupowaliśmy przepisy na śniadania, obiady, kolacje i przekąski. Chcemy aby stały się inspiracją i pokazały, że zdrowe potrawy mogą być różnorodne i pyszne. W e-booku nie mogło zabraknąć pomysłów na zdrowe słodkości i przekąski. Wierzymy, że przygotowane przepisy pomogą całej rodzinie kształtować zdrowe nawyki żywieniowe– zachęca dietetyk Agnieszka Chmiel, druga autorka publikacji.

E-book można pobrać bezpłatnie ze strony szpitala. Wystarczy wejść na stronę www.pro-familia.pl, kliknąć w zakładkę Przewodnik dla Pacjenta gdzie znajduje się odnośnik.


FLESZ: Poród i ciąża w czasach pandemii

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie