Dlaczego Łukasz Szumowski zrezygnował z funkcji ministra zdrowia? Wiceminister Waldemar Kraska wyjaśnia

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Dlaczego Szumowski zrezygnował z funkcji ministra zdrowia? Kraska wyjaśnia
Dlaczego Szumowski zrezygnował z funkcji ministra zdrowia? Kraska wyjaśnia fot. adam jankowski / polska press
- Minister Szumowski był zmęczony. Nie chodzi tu jedynak o zmęczenie fizyczne, ale psychiczne. Od wielu miesięcy obserwujemy hejt w stosunku do pana ministra i jego rodziny – tłumaczył w rozmowie z „Super Expressem” wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Łukasz Szumowski złożył we wtorek rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Posłowie opozycji twierdzą, że chce on w ten sposób uniknąć odpowiedzialność m.in. za sprawy zakupu respiratorów po znacznie zawyżonej cenie, czy maseczek, które nie spełniały odpowiednich norm – w transakcji miał pośredniczyć brat ministra.

O powody rezygnacji Szumowskiego ze stanowiska został zapytany na łamach „Super Expressu” wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak wyjaśniał ówczesny minister zdrowa był „zmęczony”. - Nie chodzi tu jednak o zmęczenie fizyczne, ale psychiczne. Od wielu miesięcy obserwujemy hejt w stosunku do pana ministra i jego rodziny -mówił.

Jego zdaniem moment w którym szef resortu zdrowia postanowił odejść był najbardziej fortunny. - Minister przekazał strategię na jesień. Opracowywaliśmy ją pod jego kierownictwem. Następca Łukasza Szumowskiego dostał gotowy plan. Zresztą, warto dodać, że Adam Niedzielski, który objął resort zdrowia, uczestniczył w spotkaniach, na których przygotowywaliśmy plan na jesień – tłumaczył.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Materiał oryginalny: Dlaczego Łukasz Szumowski zrezygnował z funkcji ministra zdrowia? Wiceminister Waldemar Kraska wyjaśnia - Polska Times

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

A
Antoni Adam

Oda do szumowiny:

Zanim przyjdzie druga fala,

Kto zarobił, ten spi....dala

G
Gość

Zbliża się druga fala kto już nakradł ten spie,,,,a

Dodaj ogłoszenie