Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do końca listopada można składać wnioski o wsparcie z programu "Dobry start", tzw. 300+. W Podkarpackiem może skorzystać 262 tys. uczniów

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
O rządowym programie "Dobry start" mówiono podczas konferencji prasowej w Przemyślu. Nz. od lewej Janusz Hamryszczak, zastępca prezydenta Przemyśla; Anna Schmidt - Rodziewicz, posłanka PiS; Maciej Kamiński, przemyski radny miejski PiS.
O rządowym programie "Dobry start" mówiono podczas konferencji prasowej w Przemyślu. Nz. od lewej Janusz Hamryszczak, zastępca prezydenta Przemyśla; Anna Schmidt - Rodziewicz, posłanka PiS; Maciej Kamiński, przemyski radny miejski PiS. Norbert Ziętal
Do końca listopada można składać wnioski o wsparcie z programu "Dobry start", tzw. 300+. Wnioski o przyznanie świadczenia rodzice już mogą składać drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia również w tradycyjnej, papierowej formie.

O programie mówiono podczas konferencji prasowej posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Schmidt - Rodziewicz, zastępcy prezydenta Przemyśla Janusza Hamryszczaka (PiS) i miejskiego radnego PiS Macieja Kamińskiego.

- Na dzisiaj jest już ponad 1200 wniosków złożonych w Przemyślu o dofinansowanie w ramach tego programu. W naszym mieście tym wsparcie może być objętych 9,5 tys. uczniów - mówi Hamryszczak.

Z tego programu do przemyskich rodzin trafi dodatkowe prawie 3 mln złotych.

- Dzisiaj spotykamy się w bibliotece, w otoczeniu książek. Nie jest to przypadkowe. Pieniądze z programu 300+ każdy może wydać według swojego uznania, ale chcemy zachęcić rodziców, aby korzystając z tego programu kupowali książki w lokalnych księgarniach. A także zachęcali dzieci do czytania książek. Jednocześnie chcę zdementować pojawiające się informacje, że ten program eliminuje darmowe podręczniki - podkreśla Hamryszczak. Zastępca prezydenta Przemyśla twierdzi, że choć w programach 300+ czy 500+ najważniejsze jest wsparcie rodzin, to istotne jest również, że dzięki niemu sporo pieniędzy trafia na rynek.

- W 2017 r. ponad 5 tys. dzieci objętych w Przemyślu programem 500+, spowodowało pojawienie się na rynku 25 mln złotych. Jeżeli te pieniądze są wydawane na lokalnie, to poprzez naszych przedsiębiorców, poprzez ich podatki, część pieniędzy trafia do budżetu miasta - argumentuje Hamryszczak.

Program „Dobry Start”, popularny 300+, oferuje wsparcie dla uczniów do 20. roku życia, lub do 24. roku życia, w przypadku uczących się osób niepełnosprawnych. Wsparcie jest przyznawane na każde dziecko, niezależnie od dochodów w rodzinie, raz w roku.

Przyjmowanie wniosków trwa do 30 listopada, obecnie można to zrobić drogą elektroniczną, np. w gminnym i miejskich ośrodkach pomocy społecznej czy poprzez bank, w którym mamy konto. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć również tradycyjnie, w papierowej formie, w gminnym czy miejskim ośrodku pomocy społecznej.

Więcej praktyczny informacji o programie "Dobry start" na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Dobry Start to część tzw. Piątki Morawieckiego, czyli pakietu, który obejmuje także fundusz budowy i remontów dróg lokalnych, mały ZUS dla małych firm, obniżony CIT oraz program Dostępność Plus stworzony z myślą o niepełnosprawnych i starszych.

ZOBACZ TEŻ: Nowelizacja ustawy o IPN. O co chodzi?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24