NOWINY
  POLECAMY

  Ciekawostki ze świata sportu!

  Rozwiń
  NOWINY
  Zwiń

  Ciekawostki ze świata sportu!

  • Piękne pływaczki w kalendarzu
  • Byliśmy na stoku przy Hotelu Arłamów
  • Żużlowcy z Rzeszowa spotkali się z kibicami

  Dojechali do Kalwarii Zebrzydowskiej

  Dojechali do Kalwarii Zebrzydowskiej

  JK

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Uczestnicy X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej z Rzeszowa na Jasną Górę pokonali już ponad 400 km, czyli 2/3 trasy. Odwiedzili Maryję w jej wizerunkach w Tuchowie, Ludźmierzu i zakopiańskich Krzeptówkach. Wczoraj po południu przyjechali do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  90-osobowa grupa kolarzy bez większych przeszkód dociera do kolejnych postojów. W drugim dniu do wyprawy dołączyli klerycy z rzeszowskiego seminarium: Daniel Tomasik i Tomasz Bąk, oraz neoprezbiter, ks. Stanisław Zagórski, uczestnik poprzednich pielgrzymek. Wczoraj w kalwaryjskim sanktuarium odprawił mszę św. prymicyjną.
  Pogoda mocno zweryfikowała możliwości pielgrzymów. W pierwszym dniu nie tylko padał dość intensywny deszcz, ale była także niska temperatura i wiał porywisty wiatr. Nie zniechęciło to jednak kolarzy. Gorące kiełbaski przygotowane przez szefa kuchni, Eugeniusza Szelę, poprawiły nastrój i zachęciły do długich wieczornych rozmów.
  Od niedzieli pogoda jest lepsza, co dało nadzieję na łatwiejsze zmaganie się z górami. Podczas wieczornego spotkania w Krościenku n/Dunajcem, Edward Rasała - dyrektor sportowy, odpowiadał na pytania pielgrzymów, dotyczące głównie techniki jazdy, ale także swoich sukcesów sportowych.
  - Jeśli chodzi o rowery, nie ma większych problemów z ich naprawą. Zdarzają się drobne usterki, które są naprawiane na bieżąco - mówi Piotr Lech z serwisu rowerowego.
  - Kolarze są nadzwyczaj zdyscyplinowani, trzymają się wyznaczonych grup, starają się pomagać sobie nawzajem na szczególnie trudnych etapach - mówi bardzo zadowolony ks. Mariusz Nowak, organizator pielgrzymki.
  - W wyprawie bierzemy udział po raz drugi. Po doświadczeniach z ub. roku przygotowaliśmy się znacznie lepiej - mówią Ania i Józef Polaszykowie z synem. - Mąż i syn w lipcu wybierają się na rowerową pielgrzymkę do Rzymu, więc jest to już taki przedsmak tych trudów, które czekają ich w Alpach i Apeninach - dopowiada pani Ania.
  Nastroje są bardzo dobre. Pielgrzymi - za naszym pośrednictwem - pozdrawiają bliskich i znajomych. Na Jasną Górę dotrą w czwartek po południu.
  Organizatorem pielgrzymki jest Katolicki Klub Sportowy "Alpin", wspomagany przez parafię. św. Jana Chrzciciela w Sokołowie Młp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sokołowie Młp. i Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie.
  Sponsorzy: Chmielnik Zdrój, Rzeszowskie Towarzystwo Św. Brata Alberta, Comp Rzeszów SA, Dystrybucja Gazu ul. Jachowicza Rzeszów, Zakład Produkcji Wędlin Gergont Nisko, Firma Handlowa Dawox-Sokołów, Eko-Smak Zakłady Mięsne Górno, PHPU Małopolska, Polkomtel S.A.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo