Nowiny

Jarosław Kaczyński o reelekcji Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej: "Stało się bardzo źle. Tusk nie ma prawa trzymać polskiej flagi"

Jarosław Kaczyński uważa, że wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej oznacza jego ostateczne oderwanie od polskiej polityki. - Złamał zasady lojalności - mówił Kaczyński w Sejmie.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po informacji o reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej przekazał opinii publicznej swoje stanowisko w tej sprawie. Kaczyński uważa, że ten wybór to „ogromne niebezpieczeństwo”. - Stało się bardzo źle – mówił Kaczyński. I dodał: - Mamy też dobre wiadomości – mamy panią premier, która bardzo dzielnie broniła polskich interesów. Przeciwstawiła się wszystkim. Pokazała, że ma własne zdanie.

Kaczyński uważa, że Donald Tusk łamie elementarne zasady lojalności wobec własnego państwa. – Od tej chwili Tusk nie będzie już mógł występować z biało-czerwoną flagą. Zerwał lojalność wobec własnego państwa – mówił prezes PiS podczas briefingu w Sejmie.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że postawa Beaty Szydło, która „do końca miała swoje zdanie” dobrze wróży Polsce. - W innej sytuacji bylibyśmy w sytuacji pochyłej wierzby, na która każda koza może wskoczyć. To jest najważniejsza wiadomość tego dnia – mówił Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał w rozmowie z dziennikarzami, że dopiero teraz, po rządach Platformy Obywatelskiej „Polska staje się państwem suwerennym”. Jarosław Kaczyński nie ukrywał, że jest zawiedziony, że kandydata PiS, Jacka Saryusza-Wolskiego nie poparł Victor Orban. Kaczyński zaprzeczył przy okazji, jakoby zapraszał do Prawa i Sprawiedliwości Saryusza-Wolskiego.

  • https://nowiny24.pl/donald-tusk-przewodniczacym-rady-europejskiej-szczyt-ue-w-brukseli-relacja-na-zywo/rz/11867010/rw/105512