reklama

Dostała nominację, bo jest córką znanego posła PiS?

Małgorzata FrońZaktualizowano 
MICHAL DYJUK / POLSKA PRESS
W połowie września córka posła Stanisława Piotrowicza z PiS została przez prokuratora krajowego powołana na stanowisko prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie. Wcześniej była adwokatem.

Ta nominacja wywołała sporo emocji.

- Dzisiaj utrzymanie się z adwokatury jest trudne, bo kancelarii jest bez liku. A w prokuraturze stałe pobory, świadczenia socjalne, urlop. Dlatego adwokatów, którzy starają się o pracę w prokuraturze, jest mnóstwo. Nie wszystkim to się jednak udaje. Czy nazwisko miało w tym przypadku znaczenie? Trudno mi powiedzieć - mówi nam jeden z doświadczonych rzeszowskich mecenasów, który poprosił o zachowanie anonimowości.

Wątpliwości nie ma za to Mirosław Nowak, szef podkarpackich struktur partii Nowoczesna. Ugrupowanie to uruchomiło w Internecie specjalny portal misiewicze.pl, na którym publikuje sylwetki osób, które, zdaniem Nowoczesnej, otrzymały intratne posady wyłącznie dzięki powiązaniom z Prawem i Sprawiedliwością.

- Prokurator krajowy Zbigniew Ziobro przyznaje nominację córce partyjnego kolegi, nomen omen specjaliście PiS-u od prawa i sprawiedliwości, podczas gdy setki młodych prawników walczy o swoje miejsce na trudnym rynku usług adwokackich, nie mając na taką posadę praktycznie żadnych szans. Pod względem etycznym tego typu postępowanie budzi duże wątpliwości - podkreśla Mirosław Nowak. - Oburzone jest tym także lokalne środowisko prawnicze, które zwróciło nam na tę nominację uwagę - dodaje.

Stanisław Piotrowicz to były prokurator, a dzisiaj prominentny działacz Prawa i Sprawiedliwości, którego bardzo ceni sam prezes Jarosław Kaczyński. Poseł Piotrowicz wielokrotnie, także z mównicy sejmowej, wypowiadał się krytycznie na temat byłej ekipy rządzącej, czyli PO i PSL, której wytykał m.in. nepotyzm. Byliśmy ciekawi, co powie teraz, gdy podobny zarzut kierowany jest w jego stronę. Stanisław Piotrowicz nie odbierał jednak od nas telefonów ani nie oddzwonił. Przez weekend nie odpisał także na e-mail, który wysłaliśmy do niego.

Udało nam się za to zdobyć stanowisko Prokuratury Krajowej na temat niedawnych nominacji.

Prokurator Maciej Kujawski w odpowiedzi nadesłanej do naszej redakcji przedstawił warunki, jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o nominację prokuratorską, m.in. powinna mieć obywatelstwo polskie, mieć nieposzlakowaną opinię, wiek powyżej 26 lat, złożony egzamin prokuratorski lub sędziowski, zatrudnienie na stanowisku asesora prokuratorskiego lub sądowego przez co najmniej rok, i skomentował całą sprawę krótko:

- Jeśli osoba, o którą pani pyta, została powołana na stanowisko prokuratora, to powyższe warunki musiała spełniać - kończy Maciej Kujawski z Prokuratury Krajowej.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 83

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Najlepszy był ten co z Urzędu Marszałkowskiego boordel zrobił. Co sobie pociupciał to pociupciał. Nikt mu tego nie zabierze.

b
bloger
W dniu 27.09.2016 o 14:34, podkarpacianin napisał:

STOP TOTALITARNYM rządom PiS !!! SKANDAL, obiecali uczciwość, a mamy TKM do kwadratu albo sześcianu ! Szkoda naszego kraju :-(

wyrazy wspólczucia z powodu wrodzonego idiotyzmu i braku lakarstwa na  tą niebolącą przypadlość

r
rozPiSdżają nam Polskę

rozPiSdzają nam Polskę

T
Tadzik
W dniu 27.09.2016 o 15:56, Gość napisał:

Pisowskie bydlo.

PO TWOJEJ WYPOWIEDZI WIDAC, ZE OPADLY CI DZWONY DO KOSTEK IJUZ NIC NIE MOZESZ TALATAJU JEDEN ...

Pozdrawiam. Tadzik z Przemysla

j
jot-em
W dniu 27.09.2016 o 10:56, Brzeszczot napisał:

Starzy, wymierający towarzysze są bardzo czujni. Chcą dożyć w spokoju do końca swoich nędznych dni. Całymi dniami przesiadują w przychodniach zdrowia, to nie szczędzą innym swoich porad pseudolekarskich. Po raz kolejny powtarzam, byli członkowie PZPR, funkcjonariusze SB i ich agenci powinni być prawnie pozbawieni biernego prawa wyborczego. Przeciętny wyborca idąc do lokalu wyborczego na takiego nie zagłosuje ponieważ po prostu nie będzie go na liście. Ci, co niszczyli kiedyś demokrację powinni być usunięci z wszelkich władz politycznych i administracyjnych naszego kraju. ----------------------------------------------------------------------------------------- Czy to wpis o PiS-owskim aparatczyku Piotrowiczu?Czy chcesz pozbawic go prawa wyborczego??

j
jot-em
W dniu 26.09.2016 o 11:14, Jestem za PiS napisał:

Oj głupiutki lewacka TVN i GW mózg wyprali gdzie ty byłeś przez osiem lat ?

 

Gorzej, bowiem PiS-owcy wciskaja na wszelkie mozliwe stanowiska ludzi, ktorzy czesto nie spelniaja nawet podstwowych wymogow fachowosci. PiS-owska ignorancja i arogancja panoszy sie teraz na calego!

G
Gość

Pisowskie bydlo.

p
podkarpacianin

STOP TOTALITARNYM rządom PiS !!! SKANDAL, obiecali uczciwość, a mamy TKM do kwadratu albo sześcianu ! Szkoda naszego kraju :-(

b
były pisowiec

To co robi PiS, partia na która oddałam głos jest poniżej wszelkich standardów. Ludzie Ci grabia nasz kraj w tępie do tej pory niespotykanym ! Stop dojnej zmianie.

B
Brzeszczot
W dniu 27.09.2016 o 12:39, Gość napisał:

Po raz kolejny możesz ich wszystkich pocałować w sempiternę, jeśli przedstawisz świadectwo lekarskie,że nie chorujesz na zakaźną chorobę. Wybrańcom możesz też polizać środek. I wyjmij protezy aby przypadkowo nikogo nie ugryźć i nie narazić na ewentualne zarażenie wścieklizną.

Tą wątpliwą przyjemność tobie odstąpię czerwony pieszczochu z analną fiksacją.

l
laki

jeżeli  spełniała  warunki  to przedstawiciele  partii   Nowoczesna  ,  PO  i  PSL  i KOD  mogą  ja  w  d....                pocałować  o ile  wyrazi na to  zgodę    !   jeżeli  nie  spełniała  to  można  zarzucić  Prokuratorowi Krajowemu złamanie  ustawy i postawieniem mu  zarzutów !    Jeżeli  zostało  złamane  prawo  to do Prokuratury złożyć  zawiadomienie  !

przykład  nepotyzmu  :   córka pani Kopacz    dostała  się  na specjalizację ( tzw  rezydentalna  pomimo  tego  ze  miała  11  wynik na  egzaminie  na 19     ,  odwołała  się  od  tego  wyniku do Ministra  Zdrowia  (  czyli  do pani Kopacz  , czyli do mamy )    i  zostało  rozpatrzone  to pozytywnie  polecam  poszukajcie  w google  - córak pani Kopacz i egzaminy !   

wg mnie  to  jest przykład   rodzinnych układów   !  

G
Gość
W dniu 27.09.2016 o 10:56, Brzeszczot napisał:

Starzy, wymierający towarzysze są bardzo czujni. Chcą dożyć w spokoju do końca swoich nędznych dni. Całymi dniami przesiadują w przychodniach zdrowia, to nie szczędzą innym swoich porad pseudolekarskich. Po raz kolejny powtarzam, byli członkowie PZPR, funkcjonariusze SB i ich agenci powinni być prawnie pozbawieni biernego prawa wyborczego. Przeciętny wyborca idąc do lokalu wyborczego na takiego nie zagłosuje ponieważ po prostu nie będzie go na liście. Ci, co niszczyli kiedyś demokrację powinni być usunięci z wszelkich władz politycznych i administracyjnych naszego kraju.

 

Po raz kolejny możesz ich wszystkich pocałować w sempiternę,jeśli przedstawisz świadectwo lekarskie,że nie chorujesz na zakaźną chorobę. Wybrańcom możesz też polizać środek.

I wyjmij protezy aby przypadkowo nikogo nie ugryźć i nie narazić na ewentualne zarażenie wścieklizną.
 

w
wisimulaga
W dniu 27.09.2016 o 10:10, zmora pisu napisał:

.Napisałem iż faktycznie ma odpowiednie wykształcenie,ale czy innego nie należącego do PIS-u córka z takim samym wykształceniem dostałaby tę "fuchę"..?...O to właśnie chodzi..Rozumiem Twoje emocje.Też czytam i myślę że jest jak w przysłowiu..z tym "głupimi smarkatym"....Część ludzi pamięta te "dobre czasy PRL-u"..Tęsknią nic nie rozumiejąc...

Nie wnikam w to,czy córka nienależącego do PiS-u,PO,PSL-u lub bezpartyjnego dostała by tę fuchę. Kompletnie nie o to mi chodzi. Rzecz w tym,iż mamy ustawy, które regulują obejmowanie posad w niektórych przynajmniej instytucjach państwowych. Skoro je mamy /te ustawy/ to należy przestrzegać skrupulatnie zawartych w nich przepisów. Tak się dochodzi do państwa prawa,do demokracji,do cywilizacji. Jeśli piszemy jedno,robimy drugie,stajemy się niewiarygodni,zarówno dla siebie samych jak też dla zewnętrznego otoczenia.

Przynależność ojca tej pani nie ma nic do rzeczy. Ważne,by stosowano prawo a kiedy się tak nie dzieje, to się ośmieszamy i dajemy bardzo zły przykład dla młodego pokolenia.

m
maurycy
W dniu 27.09.2016 o 10:56, Brzeszczot napisał:

Starzy, wymierający towarzysze są bardzo czujni. Chcą dożyć w spokoju do końca swoich nędznych dni. Całymi dniami przesiadują w przychodniach zdrowia, to nie szczędzą innym swoich porad pseudolekarskich. Po raz kolejny powtarzam, byli członkowie PZPR, funkcjonariusze SB i ich agenci powinni być prawnie pozbawieni biernego prawa wyborczego. Przeciętny wyborca idąc do lokalu wyborczego na takiego nie zagłosuje ponieważ po prostu nie będzie go na liście. Ci, co niszczyli kiedyś demokrację powinni być usunięci z wszelkich władz politycznych i administracyjnych naszego kraju.

 

Przyjacielu, byli towarzysze PZPR to dzisiaj bardzo dobrze ustawieni kolesie , w czasie zmian szybko przeskoczyli do służb mundurowych dzisiaj  to emerytowani generałowie byli komendanci i innej maści towarzysze na przesiadywanie w przychodniach mają czas !!!

M
Mułła Hajbatullah Ahundzad
W dniu 27.09.2016 o 10:56, Brzeszczot napisał:

Starzy, wymierający towarzysze są bardzo czujni. Chcą dożyć w spokoju do końca swoich nędznych dni. Całymi dniami przesiadują w przychodniach zdrowia, to nie szczędzą innym swoich porad pseudolekarskich. Po raz kolejny powtarzam, byli członkowie PZPR, funkcjonariusze SB i ich agenci powinni być prawnie pozbawieni biernego prawa wyborczego. Przeciętny wyborca idąc do lokalu wyborczego na takiego nie zagłosuje ponieważ po prostu nie będzie go na liście. Ci, co niszczyli kiedyś demokrację powinni być usunięci z wszelkich władz politycznych i administracyjnych naszego kraju.

No nie ma co wiecej dodawac w SAMOKRYTYCE nikt cie nie przescignie.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3