Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dr inż. Michał Musiał z Politechniki Rzeszowskiej został laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Za rozprawę doktorską

Opr. beta
Beata Motyka/Politechnika Rzeszowska
Dr inż. Michał Musiał z Katedry Budownictwa Ogólnego na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej został laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów w kategorii „wyróżniająca się rozprawa doktorska”. W tym roku nagrodami premiera uhonorowano 42 naukowców i jeden 13-osobowy zespół badawczy.

Tytuł rozprawy doktorskiej dr. inż. Michała Musiała to "Analiza efektywności energetycznej przezroczystych przegród budowlanych modyfikowanych materiałami zmiennofazowymi". Autor otrzymał nagrodę za pokazanie, jak można poprawić efektywność energetyczną obiektów budowlanych, czyli zmniejszyć koszty ogrzewania i schładzania przez zastosowanie własnego, lepszego niż komercyjne, materiału zmiennofazowego, który m.in. kumuluje nadmiar ciepła i oddaje go w odpowiednim czasie.

Promotorem był prof. dr hab. inż. Lech Lichołai, kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego, promotorem pomocniczym dr inż. Jerzy Szyszka z Katedry Budownictwa Ogólnego na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, recenzentami : dr hab. inż. Irena Ickiewicz, prof. Politechniki Białostockiej oraz prof. dr hab. inż. Jan Ślusarek z Politechniki Śląskiej.

Dr inż. Michał Musiał jest absolwentem kierunku budownictwo na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Semestr studiów oraz praktyki odbył w University of Applied Sciences Bielefeld oraz Kolonii w Niemczech w ramach programu Sokrates Erasmus.

W 2014 r. otrzymał wyróżnienie pracy magisterskiej przez PZiTB w Rzeszowie. Jest współtwórcą rozwiązania „Mobilna izolacja okienna”, które w 2015 r. zostało nagrodzone platynowym wyróżnieniem na międzynarodowych targach innowacyjności INTARG w Krakowie, a w 2016 r. uzyskało dyplom ministra nauki i szkolnictwa wyższego za innowacyjne rozwiązanie.

Obecnie jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Budownictwa Ogólnego Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. W pracy naukowej zajmuje się zastosowaniem materiałów zmiennofazowych oraz ich kompozytów do poprawy charakterystyki energetycznej komponentów budynku pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Lecha Lichołaia. Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, anglo i niemieckojęzycznych, w tym czterech publikacji z tzw. listy ministerialnej o liczbie punktów 140. Jest również współautorem zgłoszenia patentowego oraz autorem patentu.

Nagrody Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1994 r. Zgodnie z rozporządzeniem z maja 2019 r. premier może przyznać w danym roku nie więcej niż 45 nagród, w tym maksymalnie: 25 za rozprawy doktorskie, 10 za wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego i tyle samo za osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej. Zespołowi ds. Nagród Prezesa Rady Ministrów przewodniczy prof. Tomasz Giaro.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24