ŚRODA POPIELCOWA
  RZESZÓW

  Dziś środa popielcowa, czyli początek Wielkiego Postu w Kościele katolickim

  Rozwiń
  ŚRODA POPIELCOWA
  Zwiń

  Dziś środa popielcowa, czyli początek Wielkiego Postu w Kościele katolickim

  O czym należy pamiętać, żeby dobrze się wyspowiadać? Za jakie grzechy nie dostaniemy rozgrzeszenia? Zobaczcie!

  Dr Wergiliusz Gołąbek: u podstaw kryzysu tkwiła chciwość

  Dr Wergiliusz Gołąbek: u podstaw kryzysu tkwiła chciwość

  Jaromir Kwiatkowski

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Rozmowa z dr. Wergiliuszem Gołąbkiem, prorektorem ds. nauczania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
  Dr Wergiliusz Gołąbek

  Dr Wergiliusz Gołąbek ©Archiwum

  - Tematyka kryzysu jest stale obecna w mediach. Wydaje się, że prawie wszystko zostało już powiedziane. Czego jako organizatorzy oczekujecie od debaty na WSIiZ-ie?

  - Byłoby grzechem zaniechania ze strony uczelni, gdyby do takiej debaty nie doszło. Chciałbym podkreślić, że zarówno prof. Ryszard Bugaj, jak również prof. Bartłomiej Kamiński i prof. Jan Winiecki są naszymi wykładowcami. Są to naukowcy najwyższej klasy, a przy tym reprezentują różne szkoły ekonomiczne. Chodzi nam o to, by doszło do wymiany różnych stanowisk, jako że kryzys ma wiele wymiarów.

  - O kryzysie będą mówić bardzo różni ekonomiści: od gospodarczego liberała, czyli prof. Winieckiego, po prof. Bugaja, człowieka o lewicowych poglądach. Czy to będzie tylko ich intelektualne starcie?

  - Sądzę, że ci wybitni intelektualiści wyjdą poza pewne ramy oceny kryzysu, które się dotąd spotyka.
  Na to, co nazywamy kryzysem, trzeba spojrzeć głębiej. Po pierwsze, dlatego, że u podstaw kryzysu tkwi chciwość. Po drugie, mamy do czynienia z wielkim upadkiem zaufania pomiędzy bankami, podmiotami gospodarczymi itd. To zaufanie trzeba odbudować i to będzie fundament wyjścia z kryzysu. O tych aspektach często się zapomina.

  Prof. Kamiński ma wielkie doświadczenie z rynku amerykańskiego, skąd wyszedł kryzys. Prof. Winiecki często podkreśla, że kryzys może być opatrznościowy dla gospodarki. Prof. Bugaj jest społecznym doradcą prezydenta RP i reprezentuje inny typ szkoły ekonomicznej. Wydaje mi się, że te trzy głosy pomogą nam opisać, w jakiej jesteśmy sytuacji oraz co należy zrobić, by jak najrychlej wyjść z kryzysu.


  * * * * *

  Debata ekonomistów "Co z tym kryzysem?" rozpocznie się dziś o godz. 14 w auli A3 WSIiZ przy ul. Sucharskiego. Wstęp wolny. Patroni medialni: Nowiny, TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów. Partnerzy: Transsystem, Elektromontaż Rzeszów S.A. Szczegółowe informacje: 017 866-11-36 i www.wsiz.rzeszow.pl

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo