Dramat Gianluigiego Buffona! Manchester wyeliminował PSG [ZOBACZ BRAMKI]

red/bill
Romelu Lukaku w pierwszej połowie dwa razy pokonał Gianluigiego Buffona.
Romelu Lukaku w pierwszej połowie dwa razy pokonał Gianluigiego Buffona. MARTIN BUREAU/AFP/East News
Jeśli ktoś myślał po wynikach w pierwszej serii meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów, że większość rywalizacji jest niemalże rozstrzygnięta, to był w dużym błędzie. W środę ogromne emocje zagwarantował PSG i Manchesteru United. "Czerwone Diabły" dokonały wielkiej rzeczy, strzelając gola w doliczonym czasie gry, wygrywając 3:1 i awansując do ćwierćfinału Champions League.

W 30. minucie Marcus Rashford zza pola karnego kopnął w bramkę PSG. Wydawało się, że Gianluigi Buffon pewnie złapię piłkę, ale ta odbiła się od jego rąk, kierując się na przedpole bramkarza. Z błędy błyskawicznie skorzystał Romelu Lukaku, który dopadł do toczącej się piłki i strzałem w dalszy róg pokonał włoskiego bramkarza.

Dla napastnika Manchesteru United było to drugie trafienie w środowy wieczór. Pierwsze zaliczył już w drugiej minucie, przechwytując niedokładne podanie Thilo Kehrera i będąc niemal sam na sam z Buffonem strzelił najszybszego gola dla "Czerwonych Diablów" od 2010 r. i trafienia Wayne'a Rooneya (w 63. min przeciwko Bayernowi Monachium).

W międzyczasie bramkę zdobył Juan Bernat i dzięki temu Paris Saint-Germain wciąż miało przewagę w dwumeczu. 12 lutego na Old Trafford francuski zespół wygrał bowiem 2:0.

Po przerwie wydawało się, że bliżej zdobycia bramki wciąż pozostają gospodarze. Raz nawet im się to udało, uczynił to Angel Di Maria, ale gol nie został uznany, bo Argentyńczyk był na spalonym.

W doliczonym czasie gry, gdy ekipa Thomasa Tuchela broniła się, by nie zostać wyeliminowaną, Diago Dalot huknął zza pola karnego. Piłka trafiła w rękę Kimpembe, który interweniował wyskakując tyłem do strzału. Sędzia Damir Skomina chwilę się wahał, skorzystał z wideoweryfikacji i podyktował rzut karny dla Manchesteru United. Jedenastkę wykorzystał Marcus Rashord, dzięki czemu zespół Ole Gunnara Solskjaera awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jerzy Brzęczek wyjaśnił, kto będzie podstawowym bramkarzem kadry. "Decyzja dotyczy pierwszych meczów"

Materiał oryginalny: Dramat Gianluigiego Buffona! Manchester wyeliminował PSG [ZOBACZ BRAMKI] - Sportowy24