Droga na strefę Dworzysko będzie nawet o połowę tańsza

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Nie 25, ale maksymalnie 18 mln zł zapłaci miasto za budowę drogi do strefy Dworzysko.

Inwestycją, która połączy ul. Krakowską z terenami przemysłowymi na pograniczu osiedli Przybyszówka i Miłocin zainteresowanych jest 8 firm. Ich oferty właśnie wpłynęły do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Wahają się od 13 do 18 mln zł. Tymczasem zgodnie z kosztorysem przygotowanym przez fachowców roboty są warte nawet 25 mln zł. Oznacza to, że na pewno miasto na budowie oszczędzi. Ile? Tego jeszcze nie wiadomo.

- Oferty w granicach 13-14 mln zł złożyło aż pięć firm. Musimy je dokładnie przeanalizować, bo naszym zdaniem to kwoty rażąco niskie i nie chcemy doprowadzić do sytuacji, gdy później w trakcie robót wykonawca będzie chciał dodatkowych pieniędzy za prace, których nie przewidział. Wybierzemy najtańszą ofertę, która spełni warunki przetargu - tłumaczy Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Wyboru wykonawcy urzędnicy chcą dokonać w połowie maja. Później ze względu na dużą wartość przetarg będzie jeszcze kontrolowany przez urząd zamówień publicznych. Roboty potrwają do końca przyszłego roku. - Droga będzie miała 700 metrów. Budowa obejmie dwa pasy ruchu na jednej jezdni, oświetlenie i zbiornik na wody opadowe. Będziemy się starać o dofinansowanie prac z pieniędzy Unii Europejskiej - dodaje dyrektor Magdoń.

Docelowo trasa do Dworzyska będzie miała 2 kilometry. Pierwszy etap budowy pozwoli uruchomić m.in. teren, jaki od miasta kupiła firma transportowa Raben.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

b
blokers
W dniu 10.05.2013 o 11:59, arti napisał:

Widocznie ta roznice 5,5 mln ,ktos zachameci!

trzeba brac jeszcze pod uwage remont kapitalny tej ulicy zaraz po oddaniu do uzytku

O
OLA

TA DROGA TO KOLBEGO I MIŁOCIŃSKA!!!!

O
Ola

 Czy nie wydaje się WAM że ta droga o której mowa to na ul. Kolbego!!!!! Widać chcą ją wybudować a mówią mieszkańcom co innego!!!!

l
lordfisher

za chwilę się okaże, że podana cena 18mln jest nierealna i zacznie się cudowanie - bankrutowanie firmy budującej.
Ech oto Polska właśnie.

a
arti

Widocznie ta roznice 5,5 mln ,ktos zachameci!

e
emny

TANSZE TO ZNACZY GORSZE ! 18mln z 25mln to nie jest polowa!

A
Antek

Tańsza nie tańsza przestańcie opowiadać a zacznijcie cokolwiek robić.Rzeszów samymi oszczędnościami stoi, podobnie jak nowymi inwestycjami.A co tam słychać z obiecaną, dwu pasmówką do Tyczyna też będą oszczędności.Panie Ferenc dość tego oszczędzania i obiecywania .Zmarnowane dwie ostatnie kadencje za które zapłacą przyszłe pokolenia.Za Wasze pobory również!

Dodaj ogłoszenie