Droga z Rzeszowa do węzła autostrady A4 zostanie poszerzona...

  Droga z Rzeszowa do węzła autostrady A4 zostanie poszerzona do dwóch jezdni

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Droga z Rzeszowa do węzła autostrady A4 zostanie poszerzona do dwóch jezdni

  ©Krzysztof Kapica

  Po włączeniu do Rzeszowa wsi Miłocin z gminy Głogów Młp., miasto chce rozbudować fragment drogi prowadzącej w kierunku autostrady. Poza jego granicami, aż do węzła A4 w Rudnej inwestycję zapowiada Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie.
  Droga z Rzeszowa do węzła autostrady A4 zostanie poszerzona do dwóch jezdni

  ©Krzysztof Kapica

  W planach prezydenta Rzeszowa jest rozbudowa drogi, która po włączeniu do miasta wsi Miłocin będzie naturalnym przedłużeniem ulicy Warszawskiej. Ta ostatnia jest dwujezdniowa, ale tuż przed granicą Rzeszowa i gminy Głogów Młp. zwęża się do jednej jezdni i w takiej formie prowadzi w stronę Głogowa Młp.

  - Część drogi, która po rozszerzeniu granic miasta od nowego roku będzie nasza, zamierzamy poszerzyć.
  Prezydent chce, aby na nowym fragmencie także miała dwie jezdnie - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Urzędnicy chcą już w przyszłym roku opracować projekt tej inwestycji. Kiedy tylko dokumentacja będzie gotowa, zlecone zostaną prace budowlane. W projekcie przyszłorocznego budżetu Rzeszowa zapisano na jej przygotowanie 250 tys. zł.

  Podobne plany wobec dalszej części tej drogi ma Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie. Urzędnicy ogłosili już przetarg na wykonanie projektu nowej jezdni, która ma powstać między węzłem autostrady A4 w Rudnej, a nową granicą Rzeszowa. Ma mieć dwie jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. W takiej formie przetnie Zaczernie, Pogwizdów Nowy i Rudną Małą, na łącznym dystansie ok. 2,7 km.

  Zgodnie z założeniami przetargu, projekt rozbudowy tego odcinka ma być gotowy do końca czerwca przyszłego roku. Do jesieni drogowcy chcą natomiast skompletować dokumenty pozwalające rozpocząć budowę. Ta inwestycja ma być współfinansowana pieniędzmi z Unii Europejskiej.



  zobacz też: Pożar garaży z samochodami Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Glazera w Przemyślu

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (20) forum.nowiny24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY