Drogowy bałagan w rejonie Reala w Rzeszowie. Znaki wprowadzają w błąd

#Bartosz Gubernat
Na al. Witosa nowe strzałki zostaną namalowane w tym tygodniu. Remont chodnika (zdjęcie poniżej) drogowcy obiecują na wiosnę. Bartosz Gubernat
Na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Wiktora w Rzeszowie strzałki na jezdni mówią co innego, niż tabliczki nad ulicą.

[obrazek1] Tak chodnik przy ul. Wiktora wygląda po zimowym odśnieżaniu.- Tak jest od chwili przebudowy krzyżówki. Drogowcy dobudowali tu dodatkowy pas dla samochodów skręcających od strony szpitala MSW w kierunku ul. Bł. Karoliny, ale zawalili sprawę oznakowania. Nowe tabliczki zawieszone nad jezdnią informują, że do skrętu w prawo służy tylko nowy pas, ale strzałki na jezdni pozwalają skręcać także ze środkowego. Efekt? Zdezorientowani kierowcy jeżdżą z obu, już kilka razy widziałem, jak zajeżdżają sobie drogę - pisze pan Mariusz z osiedla Krakowska Południe.

Zakończona niedawno przebudowa skrzyżowania przy hipermarkecie Real jest częścią unijnego programu transportowego. Drogowcy poszerzyli fragment jezdni o dodatkowy pas, aby w przyszłości ułatwić przejazd autobusom komunikacji miejskiej. Pojazdy MPK przy pomocy nadajników GPS będą się kontaktować ze zmodernizowaną sygnalizacją świetlną, która w godzinach szczytu przyspieszy dla ich kierunku zmianę światła na zielone. Andrzej Sowa, p.o. dyr. Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie obiecuje, że problem błędnego oznakowania jezdni zostanie zlikwidowany niezwłocznie.

- Firma, która odpowiada za malowanie linii na drogach ze względu na niskie temperatury i dużą wilgotność powietrza nie mogła wykonać nowych strzałek. A jak widać, starych nie udało się dokładnie zetrzeć. Na szczęście pogoda jest coraz lepsza i przez kolejne dni ma być ciepło. Zleciłem to zadanie do wykonania w trybie pilnym - mówi Andrzej Sowa.

Ale to nie koniec problemów, jakie zgłosili nam czytelnicy z osiedla Krakowska. W odremontowanej jesienią ul. Wiktora wychwycili duże zapadlisko asfaltu.

- A chodnik od strony Reala na całej długości jest zniszczony prawdopodobnie przez pługi odgarniające śnieg. Kostka zapadła się przy krawężnikach, czyli pod kołami traktorów. Środkiem pozostał wysoki garb. Zęby można tu sobie wybić! - pisze pan Jacek.

Dyrektor Sowa obiecuje, że kostka na chodniku zostanie ułożona od nowa na wiosnę, za pieniądze przeznaczone na bieżące utrzymanie dróg w mieście.

- Nieco trudniejsze zadanie to zapadnięty asfalt na jezdni. Aby ustalić przyczynę usterki wystąpiliśmy do gestorów sieci podziemnych z prośbą o zbadanie problemu. Przypuszczam, że wynika on z nieszczelności rur biegnących pod drogą. Po usunięciu przyczyny, naprawimy tu asfalt - zapewnia dyr. Sowa.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

s
sw_rz

Znajomość przepisów na nic się zda, jeżeli będziemy jechali w zimowy i słoneczny dzień. Słońce na tyle oślepia kierowcę, że ten widzi tylko oznakowanie poziome. Stąd mogą wynikać sytuacje niebezpieczne. Dobrze zatem, że ten temat poruszono.

 

W tym artykule zwróciłbym również uwagę na to jak Pan Dyrektor lekką ręką wydatkuje pieniądze na naprawę zniszczonego chodnika. A przecież ten chodnik nie był przystosowany do odśnieżania ciężkim sprzętem. Ktoś zatem dopuścił się zniszczenia przez zastosowanie nieodpowiedniego narzędzia. Dlaczego zatem naprawa ma być pokryta z budżetu utrzymania zimowego?

Jeżeli firma odśnieżająca nie naprawi na swój koszt tego chodnika, to za rok wjedzie na niego takim samym sprzętem i znowu chodzik będzie zniszczony.

Wniosek jest jeden. Dopóki Pan Dyrektor nie będzie musiał z własnej kieszeni pokryć naprawy takiego chodnika, dopóty nie będzie pilnował kto to zniszczył i dochodził konsekwencji finansowych.

 

Warto zauważyć, że tak poniszczonych chodników w naszym mieście są całe kilometry. Nikt się tym nie przejmuje, że służby odśnieżające niszczą chodniki. Mało tego nikt naprawą się nie zajmuje dopóki mieszkańcy poprzez dziennikarzy nie wytkną urzędnikom zniszczonego chodnika.

s
stary

Inny przyklad: rozkopana al.Wyzwolenia w kierunku Maczka, skrzyzowanie z Lubelska. Strzalki nad jezdnia jeszcze sprzed przebudowy al.Wyzwolenia: ze srodkowego i leeego pasa tylko w lewo, z prawego w prawo i prosto. To bylo dobre jak tamtedy TIR-y jezdzily na Lublin. Tetaz jest bajzel, bo przy zamknietej czesci Wyzwolenia kto bedzie z dwoch pasow skrecal w lewo, gdy objazd jest na wprost przez Maczka lub w prawo przez Marszalkowska. Jedni wiec poslusznie tworza gigantyczny korek na prawym pasie, drudzy na zdrowy rozum jada na wprost ze srodkowego pasa, a trzeci trabia lub zajezdzaja droge. Czy ktos z tym zrobi porzadek? Srodkowy pas powinien byc tylko do jazdy na wprost, a prawy tylko w prawo. Czy w tym miescie urzednikom wszystko trzeba pokazac palcem?

j
jasio p
W dniu 27.02.2014 o 09:52, Piotr napisał:

Nie rozumiem problemu? Jakiś kretynizm by dać się skołować, znaki pionowe (nad drogą) mają wyższy priorytet niż te namalowane na jezdni i tyle w tym temacie!

Naprawdę tak jest ? a który przepis o tym mówi ?
przecież oznakowanie poziome w zasadzie tylko dubluje odpowiadające mu znaki pionowe ,,,

l
ludek

nic dodać nic ując

r
ret
W dniu 27.02.2014 o 09:03, Piotr napisał:

Jeżeli Pan redaktor i kierowcy nie znają przepisów to wszystko będzie wprowadzało w błąd. Przepisy ruchu drogowego jasno określają, które oznaczenie mają pierwszeństwo (od najważniejszego):1. Policjant kierujący ruchem.2. Sygnalizacja świetlna.3. Znaki pionowe.4. Znaki poziome. Przecież  codziennie mamy do czynienia z taką sytuacją gdy dojeżdżamy do skrzyżowania ze światłami to są także znaki pionowe. Więc gdy mamy czerwone a jest znak droga z pierwszeństwem przejazdu, to przecież nie wiedziemy na skrzyżowanie. Gorzej gdy nie działa sygnalizacja to wtedy jest partyzantka. Wszyscy wiemy co działo się na rondzie obok Millenium, gdy była remontowana al. Rejtana.

co się działo? normalny ruch, a jak tobie się działo to nie wypominaj kierowcom, że nie znają przepisów!

D
Dona

Nikt nie dodał informacji nt stanu sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych koło realia. Często piesi muszą czekać po 2 zmiany świateł, bo jak się nie wciśnie na czas przycisku to zielone światło i tak sie nie zapali, w tym czasie i dla pieszych i dla samochodów jest czerwone światło. Dodam również, że nie wszystkie przyciski działają. Może ktoś się tym wreszcie zainteresuje.

s
szofer
W dniu 27.02.2014 o 09:42, kier Wydz Komunikacji napisał:

Trzeba na poprzednim skrzyzowaniu ustawic sie prawidlowo jezeli sie jedzie na wprost a wiec na 2 lub 3 pasie.Trzeba wiecej ruszyc glowa a nie tylko narzekac.Jezeli nie potrafisz myslec nalezy skierowac cie na sprawdzenie twoich znajomosci Przepisow ruchu drogowego I ewentualnie zatrzymac ci Prawo Jazdy abys nie stwarzal niebezpieczenstwa na drogach.

a jeżeli wyjeżdżam z Castoramy to jadę w prawo i mam znak ,że mój skrajny pas jedzie prosto tak jak wszystkie pozostałe, dopiero 20 m przed skrzyżowaniem nagle z pasa prosto robi się pas w prawo, nieraz przy większym ruchu widziałem jak samochody jadą prosto z prawego pasa bo ich nie puszczają na inny pas, a wystarczy ten znak, który jest bliżej skrzyżowania przenieść zamiast znaku pokazującego 4 pasy na wprost. I po sprawie.

G
GŁOWNIA
W dniu 27.02.2014 o 09:52, Piotr napisał:

Nie rozumiem problemu? Jakiś kretynizm by dać się skołować, znaki pionowe (nad drogą) mają wyższy priorytet niż te namalowane na jezdni i tyle w tym temacie!

Test udało się zdać, ale w główkach nic nie pozostało!

1234
W dniu 27.02.2014 o 09:35, wwww napisał:

Na Rejatana jest jeszcze gorzej! Za castorama jest niebieski znak informujący że mamy jeden pas w lewo (Armii krajowej) i jedncozesnie prosto i trzy pasy prosto. Dojezdzajac jednak za kilkanascie metrow do swiatel mamy kolejny znak już inny. A rozniacy sie tym że prawy pas nie jest do jazdy prosto tylko i wylacznie w prawo na powstancow. I co tu zrobic? Trza sie pchac i blokowac! Po remoncie drogi trzeba wywalic stare znaki!!

NA REJTANA to jest dopiero KPINA !! znaki poustawiane jak kto chce, sygnalizacja swietlna dziala dowolnie (czy KOMUS udało sie przejechac bez zatrzymywania od LeClerka do Lwowskiej?????) a noca od godz 21 gdzie ruch jest znikomy wciaz wszystko pracuje zatrzymujac kierowcow na KAZDYCH SWIATŁACH !!! KOMU TO POTRZEBNE ???? 

CZY KTOS W RATUSZU wie co to jest "ZIELONA LINIA" ???? Aaaaaaaa teraz jeszcze niech zrobia buspasy to dopiero bedzie zabawa !!!

Rzeszów miasto innowacji , buhahahahahah ALE ZENADA !!!

P
Piotr

Nie rozumiem problemu? Jakiś kretynizm by dać się skołować, znaki pionowe (nad drogą) mają wyższy priorytet niż te namalowane na jezdni i tyle w tym temacie!

l
lanka

ale  jaja    !!!!    

Przetarg  na  dokończenie  A4 Rzeszów - Jarosław  zagrożony !!!!

Po odwołaniu Lecha Witeckiego z funkcji szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) i powierzeniu tego stanowiska Ewie Tomali-Boruckiej, firmy budowlane liczyły na ocieplenie relacji z publicznym zleceniodawcą. Na razie jednak jest na odwrót.

Przykładem jest przetarg na dokończenie budowy około 40-kilometrowego odcinka A4 Rzeszów - Jarosław. Kontrakt zerwał poprzedni wykonawca Polimex-Mostostal. Na nowe oferty dyrekcja czeka do 27 marca. Termin może jednak zostać przesunięty - branżę przeraziły zapisy specyfikacji.

Zgodnie z nią zamawiający może obciążyć wykonawców nieprzewidywalnymi kosztami. W najgorszym scenariuszu zwycięzca przetargu zapłaci za utratę unijnej dotacji, a wysokość kary może być wyższa niż wartość zlecenia.

Zdaniem Rafała Bałdysa, wiceprezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, przerzucenie na wykonawcę ryzyka utraty unijnego dofinansowania powoduje, że żadna firma budowlana nie jest w stanie podać realnej ceny kontraktu. Dlatego też 28 lutego związek zaskarży kontrowersyjne zapisy do Krajowej Izby Odwoławczej. 

taki  zapis  po prostu   zniechęci  wykonawców  do  stawania  w przetargu !!!To że  jest  10  chętnych   nie  oznacza  jeszcze  żę  zostanie  wyłoniony  zwycięzca !!

 

nie  dawno pisałem  że  na 100 %  nie  wybudują  autostrady  do  jesieni  2015  i  wszystko na to wskazuje  że  będę  miał  rację  

 

N
Nene

Marsz Pamięći Żołnierzy Wyklętych

Rzeszów

1 marca 2013 r.

Rynku godz. 17.00

 

1 marca 2014 roku zbieramy się o godzinie 17 w rzeszowskim Rynku. W tym roku po raz pierwszy udamy się pod nowy pomnik Łukasza Cieplińskiego i IV Zarządu WiN. Data ich zamordowania w 1951 roku obchodzona jest od 3 lat jako narodowe święto upamiętniające wszystkich niezłomnych żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Z rynku przejdziemy ulicami Kościuszki i 3 Maja, by skręcić w ulicę Zamkową i Zygmuntowską. Tą ostatnią dotrzemy do wspomnianego pomnika, gdzie marsz zakończą okolicznościowe przemówienia i odśpiewanie hymnu.

Zachęcamy do promowania wydarzenia wśród swoich znajomych i krewnych. Niech nasza liczna obecność będzie dowodem nie tylko hołdu dla najwytrwalszych, najlepszych synów i córek polskiej ziemi, poległych w latach stalinowskiego terroru. Niech będzie to również dowód naszego wytrwania przy Ich ideałach i w walce o „Polskę wielką i czystą jak łza”.

Patronat nad marszem objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Rzeszowie Okręg Podkarpacki.

 

m
misiek

Droga koło reala zapada się co rok.

Więc może ktoś ją wreszcie naprawi prawidłowo zgodnie ze sztuką.

A skoro sięto stało rok temu to może za poprzednią naprawę jest jeszcze gwarancja?

k
kier Wydz Komunikacji
W dniu 27.02.2014 o 09:35, wwww napisał:

Na Rejatana jest jeszcze gorzej! Za castorama jest niebieski znak informujący że mamy jeden pas w lewo (Armii krajowej) i jedncozesnie prosto i trzy pasy prosto. Dojezdzajac jednak za kilkanascie metrow do swiatel mamy kolejny znak już inny. A rozniacy sie tym że prawy pas nie jest do jazdy prosto tylko i wylacznie w prawo na powstancow. I co tu zrobic? Trza sie pchac i blokowac! Po remoncie drogi trzeba wywalic stare znaki!!

Trzeba na poprzednim skrzyzowaniu ustawic sie prawidlowo jezeli sie jedzie na wprost a wiec na 2 lub 3 pasie.

Trzeba wiecej ruszyc glowa a nie tylko narzekac.

Jezeli nie potrafisz myslec nalezy skierowac cie na sprawdzenie twoich znajomosci Przepisow ruchu drogowego I ewentualnie zatrzymac ci Prawo Jazdy abys nie stwarzal niebezpieczenstwa na drogach.

b
bloger

nie ma o czym dyskutować .Znowu firma podległa Ferencowi odstawiła maniane czyli inaczej fajans

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3