Druga porażka Developresu Rzeszów w Łodzi. Budowlani rozbili ekipę z Podkarpacia

W Rzeszowie Developres ograł Budowlanych 3:0, w Łodzi miejscowe wzięły rewanż
W Rzeszowie Developres ograł Budowlanych 3:0, w Łodzi miejscowe wzięły rewanż K_kapica_afk
Skończyła się zwycięska seria Developresu Rzeszów w Lidze Siatkówki Kobiet. Po ośmiu wygranych przyszła porażka w Łodzi z Budowlanymi. Rzeszowianki były niepokonane w LSK przez dwa i pół miesiąca.

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:0

Sety: 25:17, 25;20, 25:20

Łódź: Grobelna, Voncourova, Grajber, Twardowska, Polańska, Kąkolewska, Witkowska (libero) oraz Cutura, Muszyńska. Trener Błażej Krzyształowicz.

Rzeszów: Helić, Kaczmar, Blagojević, Rousseaux, Ptak, Żabińska, Nowakowska (libero) oraz Ganszczyk, Andruszko, Rabka, Kaczorowska, Sawicka (libero). Trener Lorenzo Micelli.

To już druga porażka Developresu w Łodzi w ciągu czterech dni. W środę rzeszowianki przegrały na wyjeździe z ŁKS-em mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski 1:3, teraz w starciu ligowym z Budowlanymi nie uszczknęły nawet jednego seta.

Rzeszowianki od kilku tygodni są w kryzysie o ile w starciach ze słabszymi zespołami, te kłopoty nie są, aż tak widoczne o tyle z mocniejszymi zespołami drużyna Lorenzo Micelliego nie radzi sobie.

W Łodzi największym problemem rzeszowianek były błędy własne. Zepsute zagrywki, niecelne ataki, a szczególnie problemy w przyjęciu zagrywki rywalek, które potem przekładały się na grę ofensywną naszego zespołu.

Z kolei przeciwniczki wykorzystywały każdą okazję na zdobycie punktu, bezbłędne niemal w ataku były mierzące po dwa metry środkowe Budowalnych Gabriela Polańska i Agnieszka Kąkolewska.

Każdy set był bardzo podobny. Developres przez jakiś czas trzymał się rywalek, ale przychodziły momenty, w ktorył łodzianki zdobywając punkty seriami odskakiwały na kilka oczek i dystans stawał się nie do odrobienia.

W końcówce drugiego seta na boisku pojawiła się Agata Sawicka, która pauzowała ostatnie dwa tygodnie z powodu kontuzji, ale to nie odmieniło losów meczu.

W czwartek Developres zagra wyjazdowy mecz Ligi Mistrzyń z rumuńską Albą Blaj.