Druga porażka KH Sanok

mawa
Wyraźnie źle gra się sanockim hokeistom w Parku Zimowym. Zawodnicy KH ponieśli druga porażkę w sezonie i to znów w Sosnowcu. Poprzednio przegrali niemal dwa miesiące temu z drugą drużyna "szkółki". Wiatr w żagle łapią za to zawodnicy Cracovii, którzy w pierwszym meczu po wzmocnieniach wygrali 18-3. Pasjonująco zapowiadają się mecze w Sanoku, gdzie za tydzień przyjezdżają krakowianie. Ciekawe czy wystąpi w nim Marek Cholewa, któremu w drugim meczu złamano nos.

SMS I PZHL SOSNOWIEC - KH SANOK 1-7 (0-5, 1-0, 0-2) i 6-3 (1-1, 5-1, 0-1)

Bramki - sobota: Rompkowski (26) - Radwański 2 (1, 15), Kostecki (6), M. Mermer (12), Dżoń (16), T. Demkowicz (50), Niemiec (58); niedziela: Łopuski (18), Kwiatek (25), Leśnicki (32), Jastrzębski (34), Zubek (35), Maćkowiak (38) - M. Mermer (8), T. Demkowicz (28), Kostecki (48).
SMS I: Stepokura (w sobotę od 21. Maza) - Dąbkowski, Peksa; Kwiatek, Zubek, Łopuski - Rompkowski, Skrzypkowski; Maćkowiak, Jastrzębski, Dalke - Koseda, Owczarek; Maciejko, Rutkowski, Leśnicki - Majewski, Smyczyński; Salamon, Gryc, Sobczyk. W niedzielę nie wystąpił Smyczyński.
KH: Janiec (w niedzielę 36-40. Łukaszek) - Stolarik, Rąpała; Radwański, M. Mermer, Niemiec - Ciepły, D. Demkowicz; Karnas, Piecuch, Dżoń - Burnat, Cholewa; T. Demkowicz, Kostecki, Galant.
Sędziowali - sobota: Zbigniew Wolas oraz Grzegorz Cudek (Oświęcim) i Marek Wieruszewski (Katowice); niedziela: Przemysław Kępa (Nowy Targ) oraz Mariusz Pilarski i Grzegorz Kaczyński (Bytom). Kary - sobota: 10 i 32 (10 dla T. Demkowicza za atak z tyłu) minuty; niedziela: 18 (10 dla Dankego za niesportowe zachowanie) i 24 (10 dla Kosteckiego za niesportowe zachowanie). Widzów 50 i 100.
Przeciwko "szkółce" (tworzą ją zawodnicy reprezentacji Polski do lat 20) nie mógł zagrać Krystian Samek; kilka dni temu zerwał wiązadło w kolanie i musiał poddać się operacji. Brakowało także słowackiego trenera Mariana Brusila, który na kilka dni powrócił do rodzinego Martina, by pozałatwiać sprawy rodzinne. W Sanoku spodziewany jest na wtorkowym treningu.
- Sobota. Sanoczanie załatwili sprawę w 16. minut. Już w 30. sekundzie po akcji dwóch Maciejów Mermer obsłużył Radwańskiego, a ten uzyskał prowadzenie. Drugą bramkę goście zdobyli grając w osłabieniu, a trzecią po asyście bramkarza!, Łukasza Jańca, który w dalszej części meczu był pierwszoplanową postacią na tafli. W 57. minucie Robert Kostecki stoczył zacięty bokserski pojedynek z trzema rywalami; ciężko stwierdzić, kto był najbardziej poszkodowany.
- Niedziela. W I odsłonie goście objęli prowadzenie i mieli jeszcze kilka znakomitych sytuacji na podwyższenie wyniku (m.in. Tomasz Demkowicz trafił w słupek). Gdy Cholewa został uderzony kijem i musiał pojechać na pogotowie obrona KH legła w gruzach. Między 32. a 35. minutą goście stracili trzy gole i musieli gonić wynik. Na dodatek debiutujący w I lidze junior Dawid Łukaszek nie popisał się przy strzale Tomasza Maćkowiaka i w III tercji sanoczanom udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki.
W innych meczach - Dwory Unia II Oświęcim - Stoczniowiec II Gdańsk 6-2 (0-1, 3-1, 3-0) i 6-0 (1-0, 3-0, 2-0) - Cracovia Comarch - Zagłębie Sosnowiec 18-3 (6-0, 6-1, 6-2) - MMKS Podhale II Nowy Targ - Polonia Bytom 8-4 (3-2, 2-1, 3-1) - drugie mecze w Krakowie i Nowym Targu zakończyły się po zamknięciu tego numeru - spotkania SMS II PZHL Sosnowiec - TKH Nesta II Toruń przełożono na wtorek i środę na prośbę torunian.
1. KH Sanok 28 73 196-56
2. Unia II 26 56 115-67
3. SMS I 26 55 109-64
4. Cracovia 25 45 132-74
5. Polonia 25 43 100-84
6. SMS II 28 32 80-89
7. Zagłębie 25 28 104-137
8. TKH II 24 16 70-191