Jutro - do południa uczniowie zdają wiedzę o społeczeństwie (8334 osoby), po południu - historię sztuki (281).
Męczeństwo młodzieży na podstawie III części "Dziadów", a także kreacja matek w "Granicy" i "Przedwiośniu" - te tematy mieli do wyboru zdający maturę z polskiego na poziomie podstawowym. Dziś ponad 23 tys. z nich pisze test z angielskiego.
Co uczeń, to z innymi wrażeniami opuszczał w piątek, tuż przed godz. 12, sale egzaminacyjne w rzeszowskim I LO. - Podpytywałem kolegów, którzy pisali poziom podstawowy i nie żałuję, ze wybrałem rozszerzony. Nasze pytania były łatwiejsze - cieszył się Tomek Paszkowski.
- W tym roku po raz pierwszy ci, którzy zdecydowali się pisać wersję rozszerzoną, nie musieli wcześniej pisać wersji podstawowej. To świetna zmiana.
Pani Bovary na rozszerzonym
Sprawdź, czy dobrze napisałeś. W poniedziałek na naszej stronie nowiny24.pl/matura2007 opublikujemy arkusze egzaminacyjne z wiedzy o społeczeństwie wraz z przykładowymi odpowiedziami
Maturzyści piszący poziom rozszerzonym porównywali dwa obrazy prowincji na podstawie fragm. "Pani Bovary" Gustawa Flauberta i "Republiki marzeń" Brunona Schulza. Mogli też interpretować sposób pokazania ojczyzny w poemacie Tadeusza Różewicza "Dwanaście stacji". Ale musieli wiedzieć, jaką rolę w tekście pełną nawiązania do "Pana Tadeusza".
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?