MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drugi most na Sanie pozwoli zlikwidować korki w Jarosławiu. Ma powstać do 2023 roku

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Decyzja o dofinansowaniu budowy mostu na Sanie została ogłoszona przez Jerzego Kwiecińskiego, ministra finansów, inwestycji i rozwoju, podczas konferencji prasowej w Jarosławiu.
Decyzja o dofinansowaniu budowy mostu na Sanie została ogłoszona przez Jerzego Kwiecińskiego, ministra finansów, inwestycji i rozwoju, podczas konferencji prasowej w Jarosławiu. Norbert Ziętal
Do 2023 roku ma powstać drugi most na Sanie w Jarosławiu. To długo oczekiwana inwestycja, która pozwoli zmniejszyć korki w tym mieście.

- Możemy dofinansować inwestycję, która umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta, czyniąc tym samym miasto bardziej przyjazne i bezpieczniejsze dla mieszkańców i turystów. Dzięki nowemu mostowi lepiej skomunikowane będą tereny inwestycyjne. Przeprawa będzie służyć mieszkańcom miasta i powiatu, ale będzie też oddziaływała na całe Podkarpacie – podczas spotkania w Jarosławiu mówił Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju.

- Spotykamy się po raz kolejny w sprawie mostu w Jarosławiu, ale dziś jest dzień szczególny, ponieważ mamy decyzję o finansowaniu tej inwestycji. Myślę, że za cztery lata będziemy mogli już z tego mostu skorzystać. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej decyzji, a także chciałam podziękować za wsparcie przy decyzji środowiskowej, która pozwoli rozpocząć wkrótce tę inwestycję

– twierdzi poseł PiS z Jarosławia Anna Schmidt-Rodziewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach planowanej inwestycji na Sanie w Jarosławiu powstanie ok. 600-metrowy most oraz 1150 metrów dróg dojazdowych. Most będzie miał najwyższą klasę obciążenia ruchem samochodowym.

Wniosek dotyczący inwestycji „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 865 Jarosław – Oleszyce – Cieszanów – Bełżec wraz z budową mostu na rzece San oraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w mieście Jarosław” złożył samorząd województwa podkarpackiego. Całkowity koszt przygotowania dokumentacji, łącznie z kosztami niekwalifikowanymi, wyniesie 2,5 mln złotych. Dofinansowanie 2,2 mln złotych. Szacowany koszt budowy mostu wynosi ok. 122,8 mln złotych.

Na realizację programu „Mosty dla Regionów” rząd przeznaczył 2,3 miliarda złotych. Jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymać dofinansowanie 80 proc. wartości inwestycji. W programie samorządy mogły ubiegać się o dotację na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi.

Dzięki otrzymaniu tego dofinansowania jednostki samorządu terytorialnego będą mogły starać się również o dofinansowanie w wysokości do 80 proc. kosztów budowy mostu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.


ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek na obwodnicy Jarosławia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24