Drużyna Gminy Krasne wyraźnie wygrała z ekipą z miasta Adama Małysza. Nasz zespół miał problemy jedynie w trzeciej kwarcie

Koszykarki SPZ WJM poradziły sobie w malowniczej Wiśle
Koszykarki SPZ WJM poradziły sobie w malowniczej Wiśle nowiny24
W swoim pierwszym spotkaniu w finale C 2. ligi (nasz team gra z zespołami z województwa opolskiego i górnośląskiego) SPZ WJM Gmina Krasne pokonał ISWJ Wisłę 72:59. Podopieczne trenera Bogdana Plisia

Na oczątku meczu ekipa z Krasnego zbudowała kilkupunktową przewagę i przez dwie kwarty miała kontrolę nad meczem. Schody zaczęły się po dużej przerwie. Zespół z Wisły zacieśnił obronę, poprawił atak i przed czwartą ćwiartką wyszedł na plus (49:48). W ostatniej kwarcie wiślaczki trzymały fason przez kilka minut, ale finisz spotkania zdecydowanie należał do gospodyń (mecz rozegrano w Błażowej).

- W pierwszej połowie meczu graliśmy szybko, dość skutecznie, a Wisła nadrabiała wszystko rzutem z dystansu – mówi Wiesław Syzdek, jeden z trener SPZ-u. – Później trafił się słabszy okres, ale warto dodać, że dziewczyny są po ciężkim obozie w Czudcu, który jest elementem przygotowań do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek.

Mimo to, w czwartej kwarcie poszło już górki. - Znów przyspieszyliśmy, pograliśmy sporo jeden na jeden, a poza tym panowaliśmy na deskach - dodał Syzdek.

SPZ WJM Gmina Krasne – ISWJ Wisła 72:59 (16:10, 18:16, 14:23, 24:10)