Nasi lekkoatleci nie zdobyli medalu na mistrzostwach Polski w przełajach

/dor/
Naszym lekkoatletom nie udało się zdobyć medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w biegach przełajowych, które odbyły się w Zamościu.

Najwyższe szóste miejsce zajęła Mariola Ślusarczyk z klubu WiR Łopuszno w biegu na 4 kilometry seniorek. Siódma w rywalizacji juniorek na tym samym dystansie była Martyna Adamczyk z STS Skarżysko Kamienna.

Pozostałe wyniki naszych zawodników: juniorki: 4 km: 10. Kornelia Kostka (KKL Kielce), 2 km: 21. Sabina Jarząbek (KKL), 24. Karolina Mierzejewska (MUKS THM Ostrowiec); 3 km: 24. Mateusz Barabasz (Żaczek Połaniec); seniorzy: 8 km: 11. Maria Pytel (Centrum Zdrowia Vita Starachowice), 12 km: 11. Damian Noga (Żaczek), 17. Przemysław Szymanowski (Akwedukt Kielce).

Drużynowo w rywalizacji juniorów województwo świętokrzyskie zajęło 12 miejsce z dorobkiem 32 punktów. W klasyfikacji klubowej juniorów na 17 pozycji był KKL Kielce - 13 punktów. -Jest niedosyt. Liczyłem na to, że uda się wywalczyć jeden, dwa medale. Niestety, choroby zawodniczek trochę pokrzyżowały nam plany - powiedział Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.