Duda - Gracz w Rzeszowie

  Duda - Gracz w Rzeszowie

  ANTONI ADAMSKI

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Wystawa malarstwa Jerzego Dudy - Gracza w rzeszowskim Domu Sztuki w trakcie przygotowań.

  Wystawa malarstwa Jerzego Dudy - Gracza w rzeszowskim Domu Sztuki w trakcie przygotowań. ©KRZYSZTOF ŁOKAJ

  Jeden z najbardziej znanych w świecie artystów polskich: oglądany przez setki tysięcy widzów m.in. w Delhi, Nowym Jorku, Moskwie, Londynie, Paryżu. Dziś otwarcie ekspozycji w rzeszowskim Domu Sztuki.
  Wystawa malarstwa Jerzego Dudy - Gracza w rzeszowskim Domu Sztuki w trakcie przygotowań.

  Wystawa malarstwa Jerzego Dudy - Gracza w rzeszowskim Domu Sztuki w trakcie przygotowań. ©KRZYSZTOF ŁOKAJ

  Jerzy Duda - Gracz - profesor Uniwersytetu Śląskiego oraz Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, autor 170 ekspozycji indywidualnych na całym świecie, uczestnik 360 prezentacji polskiej sztuki za granicą pokaże w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, ul. Sobieskiego 18 "Obrazy prowincjonalno - gminne. Kresy polskie 2000". Wernisaż dziś o godz.18. Będzie to pierwsza jego ekspozycja w rzeszowskim Domu Sztuki.
  J.Duda - Gracz, artysta "chory na polskość" jest autorem znanych cyklów malarskich w których w sposób groteskowy pokazuje naszą rzeczywistość.
  Są to m.in. "Motywy i portrety polskie" (1968 - 79), "Obrazy Jurajskie" (1984 - 86), "Pejzaże prowincjonalno - gminne", "Pejzaże polskie" (od 1986). Największe jego realizacje to "Golgota Jasnogórska", klasztor oo. Paulinów w Częstochowie i "Przemienienie" - plafon w kościele pow. Przemienienia Pańskiego w Toporowie.
  Dziś nastąpi także otwarcie wystawy pasteli Marii Monikowskiej - Tabisz. Cykl prac nosi tytuł "Księga psalmów", a wystawa jest jedną z imprez Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Autorka od 1991 r. związana z Rzeszowem. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, USA i Australii. Ekspozycję można obejrzeć także w Internecie pod adresem: www.monikowska-tabisz.com

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo