Dwa medale Karoliny Pęk w międzynarodowych mistrzostwach Niemiec

Przemysław Markocki
Karolina Pęk od początku roku zdobyła już 7 medali na arenie międzynarodowej.
Karolina Pęk od początku roku zdobyła już 7 medali na arenie międzynarodowej. ARCHIWUM
Karolina Pęk (IKS Jezioro Tarnobrzeg) wywalczyła złoty i srebrny medal międzynarodowych mistrzostw Niemiec w tenisie stołowym niepełnosprawnych.

Karolina Pęk zwyciężyła w turnieju indywidualnym w klasie startowej 9 pokonując kolejno zawodniczkę z Francji Claire Mairie 3:1, holenderkę Danielle De Jong 3:0 i zawodniczki z Niemiec Lene Kramm 3:0 oraz Sonje Scholten 3:0.

Po brązowy medal zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg sięgnęła w turnieju drużynowym wraz z Dorotą Mitutą (klasa 9-10). Nasze zawodniczki wyszły z grupy na drugim miejscu po zwycięstwach 3:1 nad drużyną francusko-niemiecką i brazylijską oraz przegranej 2:3 po zaciętej walce z drugą drużyną Turcji. W półfinale Polki zmierzyły się z pierwszym zespołem Turcji i przegrały 1:3.

Reprezentacja Polski podczas niemieckiego turnieju wywalczyła łącznie aż 12 medali.

Na arenie międzynarodowej Karolina Pęka zdobyła w tym roku już 7 medali.