Dwa złota dla Resovii Rzeszów. Rekord Polski Oliwera Wdowika

tor
pixabay.com
Dotacji z Urzędu Miejskiego nie otrzymali, ale lekkoatleci Resovii udowadniają, że zasługują na szacunek. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu zdobyli dwa złote medale.

Jedną z gwiazd zawodów został Oliwer Wdowik, junior rzeszowskiego klubu. Podopieczny trenera Janusza Mazura został mistrzem Polski w biego na 200 metrów. Był w znakomitej formie, czego potwierdzeniem okazał się rekor Polski juniorów - 21.09.

- Lepszego startu nie mogłem sobie wymarzyć. Za metą wykrzyczałem radość. Rekord Europy wynosi 21.04 i mam nadzieję, że go pobiję, gdy wystartuję w lipcu w Kenii w Mistrzostwach świata

- powiedział rzeszowski sprinter.

Drugi tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Wiktoria Miąso. Podopieczna Michała Titittingera zaliczyła wysokość 175 cm i wspólnie z Pauliną Borys (SKLA Sopot) zdobyła tutuł mistrzowski. - Na wynik miało wpływ zmęczenie. W środę Wika startowała na Białorusi w meczu międzypaństwowym, gdzie skoczyła 184 centymetry, poprawiając od dwa centymetry życiówkę. W Toruniu brakło jej mocy - mówił trener Michał Tittinger.

W Toruniu startował także Jakub Przydział, na 1500 metrów. Zajął 10. pozycję. - Byłoby o wiele lepiej, ale Kubę dopadła grypa- wyjaśnił Lesław Lassota, trener lekkoatlety znad Wisłoka.

Wielki triumf Justyny Święty-Ersetic. Sprinterka jednego dnia zdobyła 3 złote medale mistrzostw Polski