Dwie porażki i zwycięstwo Asseco Resovii w turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim

KARA
Asseco Resovia po raz pierwszy spotkała się w komplecie.
Asseco Resovia po raz pierwszy spotkała się w komplecie. Krzysztof Kapica
W weekend siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rywalizowali o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn w Nowym Dworze Mazowieckim. Rzeszowianie wygrali jedno spotkanie, kolejne dwa przegrali i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce. Nagrodę dla najlepszego przyjmującego otrzymał Paweł Zatorski. Turniej wygrał Trefl Gdańsk.

Na pierwszy mecz z AZS-em rzeszowianie wyszli zmotywowani i szybko zbudowali pokaźną przewagę (12:7). Wydawało się, że Resovii w tym secie rywale już nie zagrożą, jednak olsztynianie poważnie wzięli się za odrabianie strat i wygrali inauguracyjną partię. Podobnie było w drugim secie. Olsztynianie wysoki poziom utrzymali także w trzeciej partii i nie pozwolili dojść naszym siatkarzom do głosu. W szeregach Resovii najlepiej sprawował się Bucki, który zdobył 15 punktów.

W sobotę Resovia wygrała z niemiecką ekipą PowerVolleys Duren 3:2. Pojedynek pełen był zwrotów akcji. Lepiej w mecz weszli rzeszowianie, jednak siatkarze PowerVolleys odpowiedzieli błyskawicznie, wygrywając drugą odsłonę. Podopieczni Giulianiego zwyciężyli również w trzecim secie i mieli szansę na wygraną 3:1, jednak przyjezdni z Niemiec dominowali i doprowadzili do tie-breaka. W tym górą byli jednak rzeszowianie. Z dobrej strony pokazali się Muzaj i Deroo (kolejno 17 i 19 punktów), a także Kozamernik (14).

W ostatnim meczu rzeszowianie rywalizowali z Treflem Gdańsk i zagrali gorzej od swoich przeciwników. Gdańszczanie rozbili naszą ekipę w setach do 12, 21 oraz 18 i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 21:25, 23:25).
Asseco Resovia Rzeszów - PowerVolleys Duren 3:2 (25:22, 22:25, 25:22, 19:25, 15:12).
Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 0:3 (12:25, 21:25, 18:25).