NOWINY24
  STUDNIÓWKI

  Ruszył sezon studniówkowy 2019

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Ruszył sezon studniówkowy 2019

  • Studniówka maturzystów z "pierwszego"
  • Impreza Zespołu Szkół Spożywczych
  • Pierwsza przemyska studniówka 2019 - bawił się "ekonomik"

  Dworzec jak bank

  Dworzec jak bank

  Krzysztof Urbański

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Jeśli projekt PKS Connex zostanie zrealizowany, tak będzie wyglądał mielecki dworzec autobusowy

  Jeśli projekt PKS Connex zostanie zrealizowany, tak będzie wyglądał mielecki dworzec autobusowy ©Krzysztof Urbański

  MIELEC. Niebawem stanie tu nie tylko budynek banku, ale nowego wyglądu może nabrać dworzec PKS. Właściciel mieleckiej firmy przewoźniczej chce wybudować nowy obiekt z halą dla podróżnych, kasami, pomieszczeniami biurowymi i kilkoma butikami.
  Jeśli projekt PKS Connex zostanie zrealizowany, tak będzie wyglądał mielecki dworzec autobusowy

  Jeśli projekt PKS Connex zostanie zrealizowany, tak będzie wyglądał mielecki dworzec autobusowy ©Krzysztof Urbański

  Projekt takiego rozwiązania trafił już do właściciela terenu, czyli do Urzędu Miasta. Waldemar Wiącek naczelnik wydziału urbanistyki, gospodarki gruntami i geodezji mieleckiego magistratu nie ukrywa, że zaproponowane przez PKS rozwiązanie jest ciekawe. - Plan przewiduje nowy, trójkątny i dwupoziomowy budynek dworca, który ma stanąć w północnej części obecnego placu. Oprócz kas i poczekalni mają tam znajdować się bar i pomieszczenia biurowe przedsiębiorstwa - powiedział. Dodał także, że zaprojektowany dworzec nie wykracza poza obszar, który zajmuje dziś.
  Za budowę nowego obiektu zapłacić ma PKS Connex. Projekt przygotowany przez przewoźnika został pozytywnie zaopiniowany przez naczelnika wydziału urbanistyki, gospodarki gruntami i geodezji. Nierozwiązany jest jeszcze jednak problem własności gruntów pod dworcem PKS, placem manewrowym i parkingiem. W tej chwili teren należy do miasta, jednak PKS Connex chce go odkupić lub wydzierżawić. O tym, jak będzie przekazany teren, zadecyduje na jednej z najbliższych sesji Rada Miasta. Roboty przy modernizacji dworca mogłyby ruszyć jeszcze w br.
  Nowy dworzec PKS, cały ze szkła i stali będzie dobrze komponował się z powstającym w sąsiedztwie budynkiem banku. Niestety, jak twierdzi Waldemar Wiącek, na razie nie ma szans, by zająć się całym terenem tzw. czarnej dziury. - Musimy na razie zawiesić plany wielkiej inwestycji i całkowitej przebudowy dworca PKS, PKP i zagospodarowania pobliskich terenów. Dziś koleje borykają się z poważnymi problemami finansowymi, a więc nie będą współfinansować takiej inwestycji.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo