Dzieci bez granic

  Dzieci bez granic

  ANDRZEJ KLIMCZAK

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Ne boju sia, hdy temno je, otec za ruku wede mene - znaną w Polsce piosenkę "Nie boję się" śpiewał we Lwowie zespół Arka Noego. Koncert "Dzieci bez granic" odbywał się się z okazji drugiej rocznicy wizyty Ojca Świętego na Ukrainie.
  Kilkaset osób doskonale bawiło się na lwowskim rynku podczas zabawy uświetniającej drugą rocznicę wizyty Jana Pawła II. Uroczystości odbywały się pod patronatem kardynałów - Mariana Jaworskiego i Lubomyra Huzara oraz biskupa Tadeusza Rakoczego. Organizatorami był m.in. konsulat generalny we Lwowie oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Patronatem medialnym uroczystości objęła TVP Polonia oraz Polskie Radio New Jork z USA.
  - Wszyscy znamy trudną historię naszych narodów - mówi biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej, Marian Buczek.
  - Dlatego właśnie uroczystości drugiej rocznicy wizyty Ojca Świętego na Ukrainie odbywają się pod hasłem "Dzieci bez granic". Tylko dzieci, pozbawione obciążeń historycznych mogą budować lepszą przyszłość obu narodów. To właśnie one, nie znając języka swoich sąsiadów, najlepiej dogadują się między sobą, stosując "język serca".
  Organizacja uroczystości we Lwowie nie odbyła się jednak bez pewnych zgrzytów. Najpierw władze miasta nie zgodziły się, aby uroczystości zorganizować na placu przed operą lwowską, a potem, na dzień przed koncertem, nie wpuszczono na teren Ukrainy sprzętu nagłaśniającego zespołu "Arka Noego". Pomimo tych incydentów podczas koncertu trwającego do późnych godzin bawili się zarówno Polacy, jak i Ukraińcy.
  W najbliższą środę (25 bm.) w Katedrze Rzymskokatolickiej we Lwowie odbędzie się uroczysta msza św. i poświęcenie tablicy pamiątkowej w rocznicę wizyty na Ukrainie Jana Pawła II.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo